Domov > Novinky > Basket portál > Európske súťaže > Druhá 11-bodová prehra Košičaniek
Druhá 11-bodová prehra Košičaniek
05 November 2009 Európske súťaže Written by Denník Šport

Prvé víťazstvo v C-skupine Európskej ligy basketbalistiek 2009/10 si na svoje konto pripísali hráčky francúzskeho majstrovského tímu Basket Bourges, ktoré včera v košickej Infiniti aréne vyhrali nad Dobrými anjelmi o 11 bodov. Slovenský majster má tak po dvoch kolách dva neúspechy, keďže prvú, rovnako vysokú prehru (63:74) utrpel minulý týždeň pod košmi maďarského MKB Euroleasing Šopron. Ani v treťom vzájomnom zápase v tejto súťaži, v roku 2004 boli výsledky 67:79 a 70:82, Košičanky nad týmto súperom nezvíťazili.

KOŠICE – BOURGES 53:64

(16:20, 31:31, 40:51)

Hoci Košičanky nezačali dobre (2:6), predsa sa trojkou Kostakiovej ujali v 5. min vedenia 7:6. Potom však prišli ich čierne minúty na hrozivý stav 7:15 v 8. min, z ktorého sa Košičanky obdivuhodne a pomerne rýchlo vyhrabali. Napriek nedostatkom v obrane a doskakovaní ukrajovali z náskoku súpera. Trojkou Michulkovej v 15. min znížili na 26:27 a v predposlednej minúte 1. polčasu vyrovnali najprv na 29:29 a potom na 31:31. Do druhej polovice stretnutia vstúpil nezohratý šesťnásobný slovenský šampión, jemne povedané, rozpačito. Uplynulo len niečo viac ako dve minúty a stav bol 31:38. A napriek oddychovým časom košického trénera Štefana Sviteka nenastal v zápase zlom. V 25. min Košice prehrávali dovtedy najvyšším rozdielom 33:45 a o dve minúty neskôr až 35:50 (27. min). Hoci do konca zápasu ostávalo ešte veľa času, predsa ďalší priebeh ukázal, že už vtedy bolo rozhodnuté o víťazkách. Košičanky síce nezložili zbrane, znížili v 32. min na 44:51, ale súperky im neskôr nijakú šancu na úspech neposkytli. Ušli v 35. min na 60:44 a v závere bez ťažkostí dokráčali k zaslúženému víťazstvu.

DOBRÍ ANJELI: Dupreeová 16, Kostakiová 6, Crosslyová 6, Kupčíková 4, Lisinová 0 (Hricková 12, Kováčová 4, Michulková 3, Čarnoká 2). Tréner: Š. Svitek.

BASKET: Miyemová 16, Carsonová 13, Ndongueová 9, Maničová 8, Salagnacová 7 (Burgrová 5, Digbeuová 4, Lardyová 2, Galliouvá 0, Favreová 0). Tréner: P. Vincent.

TH: 11/9 – 17/13. FAULY: 19 – 19. TROJKY: 4 – 1. 2000. Cmikiewicz (Poľ.), Čebyšev (Ukr.),

ŠTVRTINY: 16:20, 15:11, 9:20, 13:13.

POVEDAL PO ZÁPASE

ŠTEFAN SVITEK (tréner Košíc): "Zápas bol plne v réžii súpera. Pomohli sme mu najmä zlým vstupom do druhého polčasu, keď dievčatá ukázali veľmi ospalú hru. Vzhľadom na vydarenú 2. štvrtú štvrtinu to bolo sklamanie. Celkove sme zlyhali predovšetkým v útoku, vyslovene aj niektoré hráčky zo základnej päťky. S 53 bodmi sa nad takým silným a skúseným súperom nedá vyhrať. Ešte neskladáme zbrane, veď nás čaká v skupine ďalších osem zápasov."

Bodová bieda a výbuch legionárok

Úvodný domáci zápas v tohtosezónnej edícii Euroligy Košičanky nezvládli. "Naša obrana nebola dobrá, potom sa nehralo dobre ani vútoku. Našej hre chýbala väčšia uvoľnenosť, ťažko sme sa presadzovali proti atleticky dobre vybaveným súperkám, podarilo sa to iba Candice Dupreeovej," zhodnotila zápas Katarína Hricková. Najlepšou, podobne ako v prvom zápase bola najlepšou hráčkou domácich, bola skutočne Američanka. "S výnimkou Dupreeovej, všetky ostatné legionárky – Kostakiova, Lisinová a Crossleyová neoddovzdali všetko, čo sa od nich očakáva. Je to zlé pre celé družstvo," uviedol po stretnutí tréner Štefan Svitek.