Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Titul pre hráčky Phoenixu
Titul pre hráčky Phoenixu
10 October 2009 NBA Written by SITA
Hráčky tímu Phoenix Mercury sa po druhý raz v histórii stali celkovými víťazkami zámorskej basketbalovej súťaže žien WNBA. Predvlaňajšie šampiónky si v piatkovom rozhodujúcom piatom zápase finálovej série play-off poradili na vlastnej palubovke v hale US Airways Center s tímom Indiana Fever 94:86.
Po úvodnej štvrtine prehrávali arizonské hostiteľky o 7 bodov 16:23, ale už do veľkej prestávky si vypracovali 9-bodový náskok (51:42) a napokon sa radovali, hoci priebežne ešte povolili súperkám vyrovnať na 80:80 necelých 5 minút pred koncom. Následne však dvoma úspešnými trojkami zaúradovala Tangela Smithová - boli to jej jediné presné zásahy v tomto dueli.
Pred 17 313 divákmi sa nastrieľaním 26 bodov v drese domáceho družstva blysla aj zo Spartaka Moskva známa rozohrávačka Diana Taurasiová, ktorá tým symbolicky potvrdila oprávnenosť septembrového zvolenia za MPV, teda najužitočnejšiu hráčku profiligy. S 24 bodmi jej zdatne sekundovala Cappie Pondexterová. Na strane Indiany, ktorá vo finále nevyužila náskok 2:1, bola líderkou Tammy Suttonová-Brownová s 22 bodmi.
Výsledok - piatok:
Finále play-off zámorskej basketbalovej súťaže žien WNBA - rozhodujúci 5. zápas:
Phoenix Mercury - Indiana Fever 94:86 (16:23, 35:19, 19:23, 24:21) - konečný výsledok série: 3:2, Phoenix získal titul