Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > ME "16": Slovenky bez postupu do A-divízie tretie - súhrn
ME "16": Slovenky bez postupu do A-divízie tretie - súhrn
09 August 2009 Reprezentácie Written by SITA
Slovenské basketbalistky do 16 rokov vo svojom nedeľňajšom záverečnom vystúpení na turnaji B-divízie ME tejto vekovej kategórie v estónskom Tallinne v zápase o bronz zvíťazili nad dánskymi rovesníčkami výrazne o 27 bodov 77:50 (39:34).
Už pred týmto duelom však bolo isté, že zverenkyne Martina Pospíšila nesplnili svoj základný cieľ, ktorým bol postup do A-divízie. Medzi elitu sa kvalifikovali Holanďanky a Chorvátky, ktorých vzájomný duel v podvečernom finále sa skončil 71:59 v prospech reprezentantiek krajiny "tulipánov".

Finále:
Chorvátsko - Holandsko 59:71
O 3. miesto:
Dánsko - SLOVENSKO 50:77 (22:27, 12:12, 9:17, 7:21)
Zostava a body Slovenska: Janoščíková 15, Slezáriková 14, Brádňanská 12, Slamová 7, Oroszová 3 (Bálintová 10, Ivančáková 8, Hruščáková 6, Neubauerová 2, Kulcsárová 0, Draganovská 0, Polcerová 0)
Najlepšie strelkyne Dánska: Seilundová 15, Hansenová 8, Gillingová a Jespersenová po 7
Bulharsko - Rakúsko 69:47
Konečné poradie na 17. až 19. mieste: 17. Bulharsko, 18. Švajčiarsko, 19. Rakúsko