Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > ME "20": Slováci na úvod prehrali so Švédmi
ME "20": Slováci na úvod prehrali so Švédmi
18 July 2009 Reprezentácie Written by SITA

Slovenskí basketbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom úvodnom vystúpení A-skupiny B-divízie majstrovstiev Európy v macedónskom Skopje s rovesníkmi so Švédska 74:80 (38:38). V napínavom stretnutí sa obe mužstvá striedali vo vedení, pričom žiadne z nich si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Zverenci Ivana Kurillu prišli o možnosť vyhrať až v záverečných minútach duelu, keď sa reprezentanti "troch koruniek" výraznejšie presadzovali pod oboma košmi.

"Odohrali sme vynikajúcich 37 minút, v neskutočne extrémnych podmienkach. V hale bolo strašne horúco. Verili sme, že Švédi, ktorí mali v nohách štvrtkový duel, urobia chyby. Bohužiaľ, tie chyby sme urobili my a stálo nás to cenné víťazstvo. V záverečných minútach sme sa nepresadili pod súperovým košom a museli sme hrať na fauly. Švédom sa podarilo premeniť trestné hody, ktoré sa im dovtedy nedarili a to rozhodlo. V sobotu nás čaká existenčný zápas proti Portugalsku. Trúfame si. V súboji proti Švédom sme dokázali, že vieme hrať kvalitný basketbal. Šampionát je pre nás stále otvorený musíme však zdolať Portugalcov,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA asistent trénera Miroslav Grznár.

V piatok je v A-skupine na programe ešte duel Luxembursko - Portugalsko (20.30 h).

Výsledok:

Slovensko "20“ - Švédsko "20“ 74:80 (17:19, 21:19, 20:22, 16:20)

Zostava a body SR: Baldovský 17, Grznár 15, Hoferica 9, Dorazil 7, Kožár 5 (Hašan 9, Ulman 5, Marchyn 4, Kovalík 3, Ďurana 0)

5. Luxembursko 1 0 1 59: 91 1

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.