Domov > Regionálne súťaže

18.06.2008 | admin | Basketland n.f. - BL Streetball

Streetball Tour sa prehupol do druhej polovice

Prvý streetball, ktorý tohto roku odštartoval tour, sa uskutočnil v Handlovejv sobotu 24.mája. Turnaj otvoril primátor mesta Handlová Rudolf Podoba a odohral sa v novom športovom areáli pri ZŠ na Mierovom námestí. Diváci videli súboje vyše päťdesiatich družstiev. Finále hlavnej kategórie im ponúklo krásnu hru plnú dych vyrážajúcich momentov – postaralo sa o to najmä zloženie družstiev, ktoré tvorili extraligoví hráči Ondrej Haviar a Peter Pipíška z MBK Handlová, a na druhej strane reprezentant, 2m 12cm vysoký, Gabriel Szalay. Szalayov team napokon zvíťazil a vybojoval si postup na finále Streetball Tour ´08. Čoraz populárnejšie sprievodné súťaže boli taktiež bohato zastúpené – napríklad streľby trestných hodov sa zúčastnilo viac ako 80 súťažiacich.

Streetball Tour ´08 pokračoval nasledujúci víkend, 31.mája, v Piešťanoch. Turnaj v areáli Gymnázia Pierra de Coubertine-a otvoril primátor mesta Piešťany Remo Cicutto. Bohatý sprievodný program, počnúc tanečným vystúpením a končiac rapovaním a freestyleovaním do zápasov, dotvoril atmosféru ďalšieho vydareného podujatia. Dá sa povedať, že Piešťanskému streetballu z časti dominovali ženy – najmladšiu kategóriu, kategóriu ZŠ, vyhral nad chlapčenskými družstvami čisto dievčenský team Own team, a vo voľnej kategórii Open Mix zvíťazilo družstvo Lazaret s extraligovou hráčkou MBK Ružomberok Adrianou Grešnerovou. Minuloročný finalista celého tour, team Letný vánok (ktorý na finále tour ´07 obsadil konečné druhé miesto), zvíťazil nad trnavským teamom Krkovička a zabezpečil si tak účasť aj na tohtoročnom finále.

Zatiaľ posledným odohratým turnajom bol Mondo cup Ružinov, ktorý sa odohral 7. 6. v Bratislave v Areáli netradičných športov na Pivonkovej ulici. O tom, že streetball prepája celé Slovensko, svedčí fakt, že kategóriu základných škôl vyhralo družstvo Trosky, ktoré pricestovalo až z Košíc. V kategórií 16-19 ročných chlapcov zvíťazilo domáce družstvo Máme smäd. Hlavná kategória priniesla krásny finálový súboj, v ktorom nechýbali divácky atraktívne prvky ako smeče, bloky či streľba spoza trojkového oblúku. Pred divácky zaplnenou tribúnou sa napokon viac zadarilo družstvu Letný vánok, ktoré v rovnakej zostave zopakovalo svoj triumf z Piešťan. V kategórií Open mix sa predstavilo aj viacero známych osobností – Maroš Žuffa, syn známeho basketbalistu, či speváčka Tina, ktorá dvoma krásnymi trojbodovými zásahmi rozhodla o postupe svojho teamu do štvrťfinále. V tejto kategórii napokon dominovalo družstvo Ballers mix z Levíc.

Vďaka záštite miest a mestských častí sú navyše streetbally doplnené bohatým sprievodným programom – na uplynulých troch podujatiach sa predstavili napríklad tanečné skupiny Streetbeat (PN) a Classic Crew (TT), skupiny Arzenál (PN), ADK (BA) či raperi Shomi a Bio, ktorí freestylovali v Piešťanoch priamo do zápasov.

Tour pokračuje už túto sobotu, 21.6., svojím posledným turnajom pred ružomberským finále. Po nových lokáciách (Handlová, Piešťany – zmena ihriska oproti minulým ročníkom) či nových areáloch (Bratislava) sa tour presunie do osvedčenej lokality – do Malaciek. Streetbasket Malacky sa uskutoční v rámci StreetFestu v Zámockom parku, takže návštevníci sa môžu tešiť nielen na atraktívny streetball, ale aj na kvalitnú muziku – hip-hop stage sa nachádza priamo na ploche streetballových ihrísk a predstavia sa na ňom hviezdy ako Strapo, Moja Reč, Drvivá menšina, Indy a Wich (CZ), IdeaFatte (CZ) ... Komu nesedí hip-hop, určite si príde na svoje na vedľajšom rock pop stage-i, kde sa predstavia napríklad skupiny IMT Smile, Para, Polemic a mnoho ďaľších.

Ak sa chcete Streetball Tour ´08 zúčastniť, stále máte šancu – informácie a registráciu nájdete na tejto stránke. Finále, ktoré sa uskutoční už 12.7. bude stáť určite za to - hlavnou cenou Streetball Tour ´08 sú lístky na NBA Europe Live Tour, a popri súbojoch sa predstavia hip-hopové formácie Protiúder, Dramatikzzz a Arzenál. Nenechajte si preto utiecť svoju príležitosť podujatia sa zúčastniť a prihláste sa ešte dnes!

Ako prví vám prinášame informáciu, že STRAPO si s DRAMATIKZZZ vymenil „pozíciu“ a predstaví sa prvý, t.j. v sobotu o 18tej a nie o 20tej, ako mal pôvodne ísť. Strapo totiž po odohratí v Malackách pokračuje priamo do CZ, kde má ďaľšie vystúpenia. Taktiež skupina CHINASKI sa napokon nedostaví, nahradí ju skupina KRYŠTOF.