Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 31. kolo - sobota
Extraliga mužov - 31. kolo - sobota
22. Marec 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Skupina o 1. - 6. miesto:

Astrum Levice - 04 AC LB Spišská Nová Ves 76:70 (25:16, 11:20, 20:22, 20:12)

Najviac bodov: Klein 16, Klár 13, Lutovský 12 - Elliott 13, Pešta a Lozančič po 10

TH: 19/14 - 10/6, fauly: 15 - 21, trojky: 8 - 6, rozhodovali: J. Janáč, R. Hlinka a V. Daňo, 1700 divákov

Úvodná štvrtina patrila domácim. Levičania si vypracovali šesťbodový náskok, postupne ho zvyšovali a prvú štvrtinu vyhrali 25:16. V druhom dejstve hostia zlepšili obranu a bodovo sa dotiahli na domácich (polčasový stav 36:36). Po zmene strán sa hral bojovný a vyrovnaný basketbal. V poslednom dejstve mali domáci opäť navrch a viedli o osem bodov, v závere si už víťazstvo postrážili.

ŠKP Banská Bystrica - AB Cosmetics Pezinok 82:91 (25:15, 24:24, 24:32, 9:20)

Najviac bodov: Hovaňák 15, Znanec 14, Koczkáš 12 - Mičuda 25, Williams 20, Houston 14

TH: 25/18 - 29/24, fauly: 22 - 23, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Ženiš, Szibilla a Kukelčík, 750 divákov

Od úvodu to bolo vzácne vyrovnané stretnutie, obidva tímy sa striedali vo vedení. Až v druhom polčase favorizovaní hostia naznačili, prečo sú lídrom extraligy. V záverečnej štvrtine šnúrou deviatich bodov naklonili Pezinčania misky váh na svoju stranu. Domácim basketbalistom Banskej Bystrice sa nedarila streľba a nezostali im ani fyzické sily na zvrat v zápase.

BK AX SPU Nitra - HBK Prievidza 94:77 (20:27, 23:14, 17:18, 34:18)

Najviac bodov: Lawrence 27, Tomek 21, Hill 19 - Ridzoň a Bosák po 15, Immink 11

TH: 31/25 - 19/12, fauly: 26 - 28, trojky: 9 - 11, rozhodovali: Karniš, Hančík a Tomašovič, 550 divákov

Úvod sobotňajšieho šlágra vyšiel lepšie hosťujúcim hráčom, ktorí vyhrali prvú štvrtinu 27:20. V 14. min zápasu Nitrania vyrovnali skóre a začala sa dráma, ktorá trvala až do 34. min. Vtedy domáci basketbalisti prevzali taktovku do svojich rúk a na palubovke dominovali, čo vyústilo do konečného skóre 94:77 v ich prospech.

Skupina o 7. - 12. miesto:

Slávia TU Košice - BK Dolný Kubín 75:73 (21:20, 17:22, 19:14, 18:17)

Najviac bodov: Probala 17, Demečko 16, Lutter 14 - Futo 15, Žilík 14, Jugo 12

TH: 2017/ - 16/11, fauly: 20 - 20, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Sudek, Šarišský a Špirka, 600 divákov

V dramatickom a zaujímavom dueli síce hosťujúci tím v 18. min viedol o desať bodov (41:31), no o sedem minút neskôr už domáci vyrovnali na 44:44 a v 27. min už vyhrávali "technici" 54:47. V dramatickej koncovke sa priklonila šťastena na stranu Slávie TU Košice, keď rozhodujúce body zaznamenal z čiary trestného hodu Probala - premenil tri šestky.

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 90:93 (18:21, 27:26, 22:23, 23:23)

Najviac bodov: Rice 31, Bičvič 25, Vojtek 13 - Jurík 22, Suja 20, Majoroš 17

TH: 20/14 - 40/33, fauly: 29 - 27, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Lukáč, Kuzmiak a Šramko, 400 divákov

Basketbal v Handlovej bol bojovný, nie však pekný. Mužstvá sa striedali vo vedení, väčšiu časť duelu však viedli hostia z Komárna, ktorí si v závere dokázali vypracovať bezpečný náskok. Snaha domácich o zvrat zlyhala na neúspešnej streľbe, a tak si hostia zaslúžene domov odnášajú dva body.

Inter Bratislava - Chemosvit Poprad 81:86 (18:10, 19:29, 18:28, 26:19)

Najviac bodov: Polakovič 27, Golian 17 (5 trojok), Cramer 16 - Sedmák 26, Grier 17, Ingles 15

TH: 14/11 - 20/14, fauly: 21 - 15, trojky: 10 - 12, rozhodovali: Brziak, Pipíška a Luxová, 500 divákov

Bratislavčania bojovali o účasť v play off, zápas sľubne rozbehli, veď v druhej štvrtine viedli niekoľkokrát aj o 14 bodov, napríklad 28:14 v 14. min. Podtatranský tím však potom výrazne zlepšil obranu, pridal aj úspešné útoky a už do konca prvého polčasu otočil vývoj vo svoj prospech. Po zmene strán uplynulo len päť minút, keď viedol o 13 bodov 55:42. Hoci sa Inter nevzdával a znížil aj na rozdiel dvoch bodov (38. min 78:80), predsa sa zápas skončil víťazstvom hostí, ktorí budú hrať v play off v prvej osmičke, kým Bratislavčania len v zápasoch o 9. - 12. miesto.