Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - víkend - súhrn
Extraliga žien - víkend - súhrn
14 March 2009 Slovenské súťaže Written by Katka Melišková

BRATISLAVA 8. marca (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí basketbalovej extraligy žien:
Skupina o 1. - 6. miesto - 25. kolo:
BSS Košice - BK ´99 PU Prešov 72:46 (9:9, 13:4, 21:19, 29:14)
Najviac bodov: Kandráčová 15, Razmaite, Stantienová a Slimáková po 12 - Deckerova 11, Hospodárová a Čižmárová po 9
TH: 17/13 - 7/4, fauly: 14 - 15, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Kurpaš a Špirka, 120 divákov
V prvej štvrtine to bola veľmi slabá hra z oboch strán, ale vzácne vyrovnaná. V druhej štvrtine sa domáce hráčky dostali v 17. min po trojke Pindrochovej do vedenia 18:11 a bodovo sa súperkám vzdialili. Tretia štvrtina bola opäť vyrovnaná. V 27. min Slimáková trojkou zvýšila už na rozdiel 13 bodov (36:23). V poslednej štvrtine Košičanky už ovládli dianie na palubovke a zvýšili rozdiel až na konečných 72:46.
MBK Ružomberok - Maxima Broker Košice 83:73 (14:22, 31:21, 18:17, 20:13)
Najviac bodov: Grešnerová 23 (3 trojky), Lukačovičová 13, Chapdelaineová 12 (2) - Hricková 21, Minčíková 19 (3), Lawlessová 17 (2)
TH: 19/15 - 21/8, fauly: 19 - 21, trojky: 10 - 5, rozhodovali: Šarišský a Fuska, 1200 divákov
Ružomberčanky od začiatku doťahovali mierny náskok súpera a poldruha minúty pred veľkou prestávkou išli po dvoch premenených trestných hodoch Lukačovičovej po prvý raz do vedenia (41:40). Boj o každý bod a centimeter palubovky pokračoval aj v druhom polčase. V úvodných štyroch minútach poslednej štvrtiny zaznamenali domáce hráčky sedembodovú šnúru, po ktorej viedli o desať bodov 70:60. Ružomberok už šancu z rúk nepustil a napokon zvíťazil 83:73. Liptáčky sa dočkali prvého víťazstva nad majstrom v aktuálnej sezóne. Košičanky si na konto pripísali druhú prehru v tomto ročníku.
Inpek UKF Nitra - ŽKB Whirlpool Poprad 84:54 (21:16, 17:13, 16:12, 30:13)
Najviac bodov: Kalafutová a Mračnová po 16, Sujová 15 - Kmeťová 18, Tetemondová 13, Mlynarovičová a Gandžalová po 7
TH: 23/17 - 18/12, fauly: 20 - 15, trojky: 7 - 0, rozhodovali: Šramko a Lamoš, 250 divákov
Nitra začala v prvom polčase vlažne v obrane a nedôsledne v útoku, vďaka čomu Popradčanky udržali prijateľné skóre. V tretej štvrtine sa síce obrana Nitry zlepšila, ale úspešnosť streľby bola stále nízka. Až v poslednej časti hry ukázala Nitra svoj typický basketbal s prísnou obranou a rýchlou hrou zakončovanou presnou streľbou spod koša i z väčšej diaľky a zápas vyhrala jednoznačne o 30 bodov.
Skupina o 7. - 10. miesto - 22. kolo:
MBK Agrotrade Rožňava - Cassovia Košice 90:83 (30:20, 18:18, 21:21, 21:24)
Najviac bodov: Matulová 22, Bridgesová 17, Serbáková a Pinkneyová po 12 - Hanesová 16, Žingorová a Firkaľová po 14
TH: 23/17 - 24/10, fauly: 24 - 19, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Matejčík a Perečinský, 300 divákov
Úvodnú štvrtinu lepšie zvládli domáce hráčky a hlavne zásluhou 14 bodov Matulovej ju vyhrali v pomere 30:20. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci, nakoľko ďalšie štvrtiny boli vzácne vyrovnané. Domáce družstvo sa s extraligou pred domácim publikom rozlúčilo víťazstvom.