Domov > Novinky > Basket portál > Regionálne súťaže > BMBL zakončená dohrávkami nadstavbových zápasov
BMBL zakončená dohrávkami nadstavbových zápasov
27. Apríl 2015 Regionálne súťaže Autor: Michal Duchovič

So súhlasom Hracej komisie MBL bolo na programe počas týždňa šesť dohrávaných stretnutí. Ešte predtým však bolo rozhodnuté o kontumačnej výhre družstva Wave nad Interom „Jun“ pomerom 20:0 z dôvodu nenastúpenia družstva na zápas, bod im však bol priznaný. Rovnakým spôsobom „Interisti“ podľahli na palubovke Gladiators bez priznania bodu, na základe rozhodnutia Hracej komisie bolo zistené, že do zápasu neoprávnenie zasiahol Ivan, ktorý do stanoveného termínu nebol dopísaný na súpisku. Anulovaný bol aj zápas medzi týmito dvoma celkami na Pasienkoch.

Prejdime však k stretnutiam, ktoré sa úspešne odohrali. BANVUR dokončil svoju spanilú jazdu nadstavbovou časťou, v ktorej ani raz nenašiel premožiteľa, podarilo sa mu vyhrať aj záverečné stretnutie a zároveň šláger dohrávkového kola. Na palubovke Wave clubu zvíťazil hlavne vďaka vynikajúcemu výkonu v druhom polčase a 29 bodom Pavola Škrobáneka 75:63. Družstvo Regentu zvíťazilo na záver v dramatickom stretnutí na palubovke PIMPS 115:107 po predĺžení, tento výsledok však už nezmenil nič na tom, že Regent priamo postúpil do štvrťfinále, PIMPS si vďaka dobrému finišu zabezpečili papierovo ľahšieho súpera v play off predkole. Záverečným celkom, na ktorý sa pozrieme sú Pezinčania, tí počas týždňa mali na programe až dve dohrávky. V prvej z nich zaknihovali vďaka trháku v tretej 10-minútovke víťazstvo nad PIMPS v pomere 73:58. Pezinok mohol zaútočiť aj na druhé miesto tabuky, ale derniéru v nadstavbovej časti nezvládol, keď prehral v Malackách 63:71.

Práve týmto stretnutím sa zakončila nadstavbová časť a už tento týždeň prichádza tá najdôležitejšia časť ročníka, vyraďovačka. Všetko to vypukne predkolom, ktoré sa začne už tento utorok. Poďme sa pozrieť na jednotlivé dvojice v play off predkole. O prvú miestenku zabojujú medzi sebou PIMPS a FEI STU. Oba tímy ťahajú dvojzápasovú sériu víťazstiev, v tomto ročníku sa vo vzájomných stretnutiach z výhry, ale tešili hráči PIMPS a to 88:52 a 90:60. V stredu si to o miestenku v štvrťfinále medzi sebou rozdajú Consultare a Wave Club. Ani jeden z tímov nemá znamenitú formu, ale miernym favoritom je Consultare, pretože zvíťazil celkom jasne vo vzájomných stretnutiach proti svojmu súperovi 78:47 a 72:52. Najjasnejšie to vyzerá byť medzi BK AM a BANVUR. BANVUR ťahá neuveriteľnú, už 17-zápasovú sériu víťazstiev vrátane tých nad BK AM – 61:58 a 65:56. Predkolo zakončia dva celky, ktoré sa v ročníku ešte nestretli – Malacky a VŠEM VS. Podľa formy sú na tom papierovo lepšie hráči VŠEM VS, ale ako sa hovorí, play off je úplne novou súťažou. Uvidíme, komu sa podarí urobiť prvý krok na ceste za účasťou vo Final Four.

Program 18. týždňa BMBL - predkolo play off:

PIMPS - FEI STU 28.04.2015 o 19:30, Ostredky

Consultare - Wave Club 29.04.2015 o 19:40, Ostredky

BK AM - BANVUR 30.04.2015 o 19:20, Ostredky

Malacky - VŠEM VS 30.04.2015 o 20:00, ŠH Malina

So súhlasom Hracej komisie MBL bolo na programe počas týždňa šesť dohrávaných stretnutí. Ešte predtým však bolo rozhodnuté o kontumačnej výhre družstva Wave nad Interom „Jun“ pomerom 20:0 z dôvodu  nenastúpenia družstva na zápas, bod im však bol priznaný.  Rovnakým spôsobom „Interisti“ podľahli na palubovke Gladiators bez priznania bodu, na základe rozhodnutia Hracej komisie bolo zistené, že do zápasu neoprávnenie zasiahol Ivan, ktorý do stanoveného termínu nebol dopísaný na súpisku.  Anulovaný bol aj zápas medzi týmito dvoma celkami na Pasienkoch.

Prejdime však k stretnutiam, ktoré sa úspešne odohrali. BANVUR dokončil svoju spanilú jazdu nadstavbovou časťou, v ktorej ani raz nenašiel premožiteľa, podarilo sa mu vyhrať aj záverečné stretnutie a zároveň šláger dohrávkového kola. Na palubovke Wave clubu zvíťazil hlavne vďaka vynikajúcemu výkonu v druhom polčase a 29 bodom Pavola Škrobáneka 75:63. Družstvo Regentu síce zvíťazilo v dramatickom stretnutí na palubovke PIMPS 115:107 po predĺžení, ale aj toto stretnutie bolo anulované. Ani ortieľ Hracej komisie však nezmení nič na tom, že Regent priamo postúpil do štvrťfinále, PIMPS si vďaka dobrému finišu zabezpečili papierovo ľahšieho súpera v play off predkole. Záverečným celkom, na ktorý sa pozrieme sú Pezinčania, tí počas týždňa mali na programe až dve dohrávky. V prvej z nich zaknihovali vďaka trháku v tretej 10-minútovke víťazstvo nad PIMPS v pomere 73:58. Pezinok mohol zaútočiť aj na druhé miesto tabuky, ale derniéru v nadstavbovej časti nezvládol, keď prehral v Malackách 63:71.

Práve týmto stretnutím sa zakončila nadstavbová časť a už tento týždeň prichádza tá najdôležitejšia časť ročníka, vyraďovačka. Všetko to vypukne predkolom, ktoré sa začne už tento utorok. Poďme sa pozrieť na jednotlivé dvojice v play off predkole. O prvú miestenku zabojujú medzi sebou PIMPS a FEI STU. Oba tímy ťahajú dvojzápasovú sériu víťazstiev, v tomto ročníku sa vo vzájomných stretnutiach z výhry, ale tešili hráči PIMPS a to 88:52 a 90:60. V stredu si to o miestenku v štvrťfinále medzi sebou rozdajú Consultare a Wave Club. Ani jeden z tímov nemá znamenitú formu, ale miernym favoritom je Consultare, pretože zvíťazil celkom jasne vo vzájomných stretnutiach proti svojmu súperovi 78:47 a 72:52. Najjasnejšie to vyzerá byť medzi BK AM a BANVUR. BANVUR ťahá neuveriteľnú, už 17-zápasovú sériu víťazstiev vrátane tých nad BK AM – 61:58 a 65:56. Predkolo zakončia dva celky, ktoré sa v ročníku ešte nestretli – Malacky a VŠEM VS. Podľa formy sú na tom papierovo lepšie hráči VŠEM VS, ale ako sa hovorí, play off je úplne novou súťažou. Uvidíme, komu sa podarí urobiť prvý krok na ceste za účasťou vo Final Four.