Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Nováčik VŠEMvs Karlovka Bratislava s prvých víťazstvom v príprave
Nováčik VŠEMvs Karlovka Bratislava s prvých víťazstvom v príprave
05. September 2014 Slovenské súťaže Autor: Marek Ribánsky

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava po prvýkrát uspeli v príprave u rakúskeho súpera Vienna D.C. Timberwolves. V prvom z meraní síl vybojovali víťazstvo 90:65. Odveta je na programe v domácom prostredí „vysokoškolákov“ v stredu 17.09.2014.

10635790 831392686900710 2580136431243916876 n

VIENNA D.C. Timberwolves – VŠEMvs Karlovka Bratislava  65:90  (17:19, 30:38, 48:63)

Vienna: Polakovič 14, Vancura 12, Poljak 7, Schmit 7, Mayerl 7, D´angelo 6, Geisler 6, Krššák 3, Söhnel 3
Karlovka: Hoferica 16, Valach 14, Bečarik 12, Lehman 8, Hlivák 7, Abrhám 7, Lüley 7, Fulka 6, Krajčír 5, Židzik 4, Kožár 2, Rosíval 2

Povedali po zápase:
Juraj Krajčír (VŠEMvs Karlovka Bratislava): Nastúpili sme proti finalistovi 2. rakúskej ligy, čiže sme vedeli, že nás nečaká nič jednoduché. Úvod bol vyrovnaný a poznačený viacerými nepresnosťami. Do konca prvého polčasu sme si vytvorili mierny náskok. V druhom polčase sme zlepšili hru a zužitkovali kvalitnú letnú prípravu na zvýšenie bodového rozdielu. Sme radi, že sme v príprave zaknihovali prvé víťazstvo, aj keď zápas nám ukázal, že je stále na čom pracovať.

Milan Černický (tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava): Po viacerých porážkach prišlo prvé víťazstvo v príprave s rakúskym druholigistom, čo nás teší. Spokojný môžeme byť s individuálnymi výkonmi niektorých hráčov. V zápase sme bojovali so slabou koncentráciou a chýbala nám agresivita a bojovnosť v obrane, čo by nás ako mladé družstvo malo zdobiť, v ťažkých zápasoch sa nám to môže vypomstiť. Pozitívom je, že sme do zápasu zapojili všetkých hráčov a všetci sa zapísali do listiny strelcov.