Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Výsledkový servis MBK Karlovka Bratislava
Výsledkový servis MBK Karlovka Bratislava
04. December 2013 Slovenské súťaže Autor: Marek Ribánsky

"Áčko" kadetov, prvoligoví muži a žiaci si pripísali ďalšie výhry, pričom prvé dva menované tímy zostávajú v lige naďalej neporazené, "Béčko" kadetov a starší minižiaci napriek prehrám svojim súperom statočne vzdorovali.

(14:9, 39:18, 63:44)

Karlovka: Kakaš „C“ 22, Hörmann 22, Balvan 12, Páleník 10, Pukančík 7, Kodaj 4, Vida 4, Bernardovič 2, Bagar 2,Harvan 2.  Tréner: Zambová
Senec: Blaho 11, Bekr 10, Káša 6, Boušek 6, Tichý 4, Debnár 4, Šmihel 4, Vitek 2, Tilinger 2, Konrád 2, Vrbovský 1.  Tréner: Šmihel

(21:13, 47:24, 69:44)

Karlovka: Kakaš „C“ 25, Páleník 16, Hörmann 16, Kula 8, Kodaj 8, Puknačík 6, Balvan 4, Bernardovič 2, Bagar 2, Vida 1.  Tréner: Zambová
Senec: Blaho 12, Káša 9, Vitek 7, Bouček 6, Šmihel 6, Debnár 4, Bekr 3, Vrbovský 2.  Tréner: Šmihel

ŠTVRTINY: 21:13, 26:11, 22:20, 19:5
FAULY: 11-14
TH: 2/11 – 3/10
50 divákov

Komentár k zápasom (Denisa Zambová):
Na zápas sme nastúpili koncentrovane. Prvé dve štvrtiny v obidvoch zápasoch sme plnili taktické pokyny, hlavne v obrane. Chceli sme hrať nátlakovú osobnú obranu. V prvej polovici zápasu nám to vyšlo, potom sme už poľavovali. Takýto typ obrany chceme hrať celý zápas. Musíme teda na tom ešte popracovať. S výkonmi chalanov som spokojná. Snažili sme sa hrať rýchlu hru a riešiť situácie 1:1. Bolo by super, keby sme takúto formu vedeli ukázať aj proti ostatným súperom. Najbližšie nás čaká výjazd do Partizánskeho a ešte sa pripravujeme na Levice pred Vianocami.

Kadeti

BK Inter Bratislava – MBK Karlovka "A"  48:66

(8:22, 24:33, 38:53)

Inter: Bolek 21, Zaťko 7, Drgoň 5, Kubinec 3, Fatul 2 (Biloveský 4, Cesnak, Tekely a Friebert po 2, Ondruš, Špaček a Galanda 0b.) Tréner: Ivan R.
Karlovka A: Doležaj 20, Vitek 17, Ibara 15, Devečka 4, Vukmirovič 2 (Pohančeník 6, Šrol 2, Škula a Major 0b.) Tréner: Čonka I. Asistent trénera: Rebrošová G.

(7:24, 17:32, 20:48)

BSC: Le Hoang 5, Kunovský 4, Grolmus, Lacina 1, Krajčovič Michal 0b. (Mesík 7, Krajčovič Matej, Galvánek a Vizár po 2, Pavlišin, Lupták a Barčák 0b.) Tréner: Orgler P.
Karlovka A: Ibara 14, Šrol 10, Vukmirovič 8, Devečka 6, Major 0b. (Kujan 10, Vitek 6, Pohančeník a Škula po 4, Hudec 2) Tréner: Čonka I. Asistent trénera: Rebrošová G.

Komentár trénera (František Kubala):
"V prvom polčase sme vo krásne vynovenej hale v Seredi predvádzali basketbal bez defenzívy, keď sme dovolili hráčom Serede príliš veľa otvorených striel, druhých šancí i ľahkých zakončení z rýchlych protiútokov. Po polčasovom dohovore, sme nastúpili zo snahou sústrediť sa na základné obranné činnosti. Ich dôslednejším plnením, sme sa dostali k dvojcifernému rozdielu v skóre, na ktorý už súper nedokázal reagovať a postupne kondične odišiel. Sme radi, že sme napriek zdravotným neduhom zvládli tento "povinný" zápas a ušetrili sily na diametrálne kvalitnejšieho nedeľného súpera v Trnave a rozohrali aj asistenta trénera Peťa Ivanoviča, ktorý opäť raz ukázal mladým hráčom, ako sa dá s rozumom hrať basketbal."

MBK AŠK Slávia Trnava - MBK Karlovka  69:79

"Mali sme výborný vstup do zápasu, kedy sme dokázali skórovať z dobre vypracovaných pozícií, dominovali sme v prechodovej fáze i pod oboma košmi. Postupnou rotáciou hráčov z lavičky, sme sa dopúšťali viacerých chýb, po ktorých sme inkasovali ľahké koše a najmä v druhej štvrtine nám prestala fungovať aj obranná fáza hry. V tejto časti hry sme posadili súpera na koňa a dovolili mu zrovnať polčasový rezultát. V druhom polčase sme videli obojstranne na I. ligu kvalitný basketbal. Nám sa podarilo bodovo odskočiť vďaka vyváženému zapojeniu viacerých našich hráčov do hry i do skórovania a eliminovaním kľúčových strelcov Trnavy.  Súper sa snažil umne meniť tempo hry striedaním zónových i pressingových obrán, ale zvrat v stretnutí mu nepomohli zmeniť ani nové posily zo Serede, Bratislavy, či Pezinka. Tešili sme sa na súboj skúsenosti a mladosti. V oboch tímoch je viacero hráčov, ktorí už čo-to v prvej lige odohrali, ale aj viacero mladých juniorských reprezentantov do 18, či 20 rokov. Škoda, že tí na strane Trnavy ( Predný, Vago ) iba zohrievali lavičku a do zápasu nezasiahli.  Chcem poďakovať našim hráčom, že napriek výrazne zúženej a  omladenej zostave spôsobnej viacerými zdravotnými komplikáciami podali koncentrovaný, bojovný a tímový výkon, ktorým sme zdolali nebezpečnú Trnavu na ich palubovke."