Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Kadetky CBK JUGO Košice vybojovali tretí titul pre Košice
Kadetky CBK JUGO Košice vybojovali tretí titul pre Košice
10 May 2012 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Po dvoch košických tituloch, žien Good Angels a junioriek Dannax Sport, si majstrovský titul vybojovali aj kadetky CBK JUGO Košice. Tie si počas celej sezóny udržiavali vysokú výkonnosť. Najskôr vyhrali východnú skupinu a neskôr aj nadstavbovú časť. Po nej získali právo usporiadať záverečný turnaj o Majstra Slovenskej republiky a ten sa uskutočnil pod patronátom primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH. vo vynikajúcej atmosfére vytvorenej divákmi.
Zverenkyne trénerov Miroslava Dirgu a Jána Miščíka v piatok zvíťazili nad mestským rivalom ŠŠK ABOVIA 96 Košice presvedčivo 92:43. V sobotňajšom semifinále narazili na kadetky MBK Ružomberok. Napínavý zápas s kvalitným súperom CBK-árky dotiahli do víťazného konca s výsledkom 54:41.
Nedeľné finále si zabezpečili aj dievčatá BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré druhom semifinále po predĺžení porazili súperky z BK Petržalka o dva body 61:59. Zápas mal od začiatku vysoké tempo a nasadenie. CBK JUGO po polčase viedlo o sedem bodov. V tretej štvrtine súper vyrovnal, čo ho stálo veľa síl. V závere zápasu už družstvo CBK JUGO nedovolilo drámu a po impozantnom streleckom koncerte získalo vytúžený titul výsledkom 66:51.
Foto z finále CBK JUGO Košice – ŠKP 08 B. Bystrica

Kadetky2012 1

Pred turnajom tréneri CBK JUGO museli vyrovnať so zraneniami v základnej zostave, keď ku dlhodobo zranenej Katke Bačišinovej sa mesiac pred MSR pridali aj Ema Marína Bodnárová a Andrea Kuráňová. Aj kapitánka Vajková musela hrať s veľkým sebazaprením. Doplnený káder o mladšie spoluhráčky bol nutnosťou, ale semifinále a finále si vyžadovalo účasť tých najskúsenejších - osem dievčat základnej zostavy.
Foto majsteriek SR - CBK JUGO Košice

Kadetky2012

Titul vybojovali hráčky:
Daniela Vajková, Viktória Nagyová, Norika Terezková, Barbora Bošnovičová, Zuzana Havrilová, Andrea Babicová, Janka Čorbová, Laura Pražmová, Ema Marína Bodnárová, Andrea Kuráňová, Mária Pražmová, Miroslava Firkaľová, Wanda Piekarzewska a Timea Polovková.

Do All stars „A“ sa dostali Vajková a Terezková, do All stars „B“ zasa Nagyová a Babicová.
Terezková získala aj ocenenie najlepšej hráčky turnaja a trénerovi Dirgovi právom pripadlo prvenstvo najlepšieho trénera kadetiek.