Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Súhrn výsledkov MBK Karlovka
Súhrn výsledkov MBK Karlovka
10. November 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer
Prvý po "dušičkový" týždeň ale aj víkend pre MBK Karlovka veľmi bohatý na pohľadný basketbal. Naši mladší žiaci odohrali "derby" dvojzápas proti BSC Bratislava. Žiaci Karlovky si zmerali sily v dvojzápase s družstvom z Bánoviec nad Bebravou. Družstvo starších žiakov odohralo veľmi kvalitný zápas proti súperovi z Prievidze. Juniori pod vedením Petra Ivanoviča privítali v sobotu Sereď a v nedeľu Levice. Naši mladí muži odohrali v MBL-ke zápas proti tímu rozhodcov Wave Club. A na koniec muži MBK Karlovka, mali na programe bratislavské zápasy 1. Ligy proti ŠKP a BSC Bratislava.

Mladší žiaci oblasť

MBK Karlovka Bratislava - BSC Bratislava 32:49

(6:11, 16:28, 22:36)

Karlovka: Kadúch 8, Havel 6, Kubala 6, Bilčik 4, Azácis 4, Dulin 2, Šturdík 2, Tréner: P. Ivanovič

B.S.C: Lacina 13, Krajčovič 12, Páleník 11, Karas 8, Vašut 2, Sojka 2, Špaček 1, Tréner: Schnürmacher

ŠTVRTINY: 6:11, 10:17, 6:8, 10:13), FAULY: 16 - 7, TH: 4/0 - 22/3, 40 divákov, ROZHDOVALI: Staňa, Janták

Hlas trénera: „Do tohto zápasu sme nastúpili s prílišným rešpektom, miestami až bojazlivo. Chyby sme robili najmä v obrane, kde sme boli málo agresívni a často krát sme nechávali súpera ľahko skórovať. Naopak v útoku sme aj keď bola šanca na jednoduché zakončenie, tak sme si to sťažili a napokon sme ani neohrozili súperov kôš. Nedá sa uprieť chlapcom bojovnosť, no na víťazstvo v tomto zápase to nestačilo. „

MBK Karlovka Bratislava - BSC Bratislava 50:39

(13:12,34:19,48:32)

Karlovka: Bilčík 14, Kadúch 14, Havel 8, Kubala 6, Balvan 2, Sasvári 2, Skyva 2, Brunmovský 1, Azácis 1. Tréner: P. Ivanovič

B.S.C: Lacina 15, Páleník 10, Sojka 6, Vašut 4, Špaček 2, Hajla 2. Tréner: Schnürmacher

ŠTVRTINY: 13:12,21:7, 14:13,2:7, FAULY: 15-15 5 faulov Karas, TH: 16/8 - 14/5, 40divákov, ROZHODOVALI: Staňa, Janták

Hlas trénera: „ V druhom vzájomnom stretnutí sme nastúpili, ako vymenení. Už koniec prvého zápasu nám ukázal, že so súperom sa dá hrať. Celoplošnou obranou sme prekvapili súpera, ktorý robil množstvo chýb a my sme ich využívali na jednoduché zakončovanie. Do polčasu sme si vytvorili dvojciferný náskok, ktorý sme do konca zápasu udržiavali a zaslúžene sme vyhrali. Chcem pogratulovať chlapcom k víťazstvu a k predvedenému výkonu. Na ihrisku sme plnili pokyny, ktoré sme si na lavičke dohodli a najmä vďaka zlepšenej obrane a tímovou hrou v útoku sa mohli chlapci na konci zápasu radovať z víťazstva. Najbližšie nás čaká súper z Ivanky pri Bratislave."

Žiaci oblasť

MBK KARLOVKA BRATISLAVA- Bánovce nad Bebravou 55:44 ( 23:12, 10:7, 10:13, 12:12)

Body za Bánovce nad Bebravou: Reisenhoffer 8b, Šebeň 16b, Kopčan 4b, Babuš 4b, Mikušiak 4b, Kubala 6b, Filo 6b, Podlucký  8b.

Body za MBKK BA: Pohančeník 4b, Šimkovic 13b, Devečka 10b, Zeithaml 5, Furinda 9, Šamo1, Ohajda 2.

TH: 12/8 - 27/10, FAULY: 22/11, ROZHODOVALI: Jurča, Raučina

MBK KARLOVKA BRATISLAVA- Bánovce nad Bebravou 53:52 (14:13, 11:10, 8:17, 20:12)

Bánovce nad Bebravou: Šebeň 8b, Karas 5b, Kopčan 8b, Mikušoak 5b, Podlucký 9b, Reisenhoffer 12b, Kubala 2b.

MBKK BA: Šrol 3b, Šimkovic 3b, Šamo 16b, Furinda 11b, Zeithaml 3b, Németh 6b, Ohajda 2b, Devečka 2b, Pohančeník 6b.

TH: 26/13- 19/8, FAULY: 17/22, ROZHODOVALI: Jurča, Raučina

Starší žiaci oblasť

GABBO MBKK Senec - BC Prievidza 76 : 85

(23 : 9, 45 : 28, 56 : 60, 76 : 85)

GABBO MBKK Senec: Hedera 17, Hanák 15, Kaduch 11/1 trojka, Ibara 10/1 trojka, Rybár 8, Žák 7,  Devečka 4, Doležaj, Pohančenik 2,  Rajna, Vicena, Brtanyi 0,  Žák 3, Devečka, Šamo 2, Tréner: G. Rebrošová.

BC Prievidza: Pasovský 30/1 trojka, Budke 19, Toráč 12, Stano 10, Stanček 8, Krúž, Jeluš, Ďurček 2, Tóth, Slavejko, Pekár, Duchoň 0,  Tréner: Pasovský.

TH: 27/10 - 33/14. FAULY: 26 - 27,  TROJKY: 2 (Kaduch, Ibara)  - 1 (Pasovský). ŠTVRTINY: 23 : 9,  22 :19, 11 : 32, 20 : 25.

Priebeh zápasu:

1. štvrtina: Doležaj, Kaduch, Ibara, Devečka, Hanák, (striedali: Pohančeník)

7:1, 17:7, 23:9,

1. štvrtina:  Hedera, Ibara, Rybár, Rajna, Hanák, (striedali: Žák)

27:11, 36 :15, 42:21,  45:28,

1. štvrtina:  Doležaj, Hedera, Kaduch, Rybár, Devečka (striedali: Pohančeník, Žák)

49:32,  51:41, 56:51, 56:60,

1. štvrtina:  Hedera, Ibara, Kaduch, Hanák, Devečka, (striedali: Rybár)
    61:60, 71:70, 76:77, 76:85,

Hlas trénera:

Hrali sme s kvalitným súperom, ktorý je aktuálne na druhom mieste v tabuľke a na svojom konte má aj cenné víťazstvo s Levicami. Začali sme veľmi dobre. Utvorili sme si až 21 bodov náskok. Chlapci v prvých dvoch štvrtinách plnili naše pokyny, hrali kolektívne a disciplinovane. Vedeli sme, že super po prestávke bude chcieť zvrátiť výsledok a na to sme tiež chlapcov upozorňovali. V tretej štvrtine sme prestali hrať svoju hru a ani striedaním sa nám nepodarilo zastaviť tlak súpera a udržať sľubný náskok.  Štvrtá štvrtina bola vyrovnaná a určitá psychická výhoda urobila svoje. Podali sme, s výnimkou tretej štvrtiny dobrý kolektívny výkon a na tom treba budovať a pripravovať sa na ďalšie zápasy.

DL juniori západ

MBK Karlovka Bratislava - MBK Lokomotíva Sereď 63 : 52

(23:20, 38:29, 47:42)

Karlovka: Švec 21, Podmajerský 16, Slezák 12, Cibák 7, Sagula 0 ( Dostál 3, Senohradský 2, Novotný 2, Petrovský 0, Nitriansky 0, Wiedermann 0) Tréner: P. Ivanovič

Sereď: Rucz 17, Šimončík 15, Jančár 8, Čomaj 4, Kubačka 3 ( Matuška 2, Domaracký 2, Fiala 1, Uhliar 0) Tréner: Živner

ŠTVRTINY: 23:20, 15:9, 9:13, 16:10, FAULY: 26 - 21, 5 faulov: Sagula 34. Cibák 38., TH: 16/10 - 31/18, TROJKY: 7 - 0, 30 divákov, ROZHODOVALI: Čepan, Matejka

Priebeh zápasu: Začiatok zápasu pôsobili obidve mužstvá nervózne, bolo vidieť množstvo chýb na jednej i druhej strane a hra bola vyrovnaná. Domáci využívali najmä rýchly protiútok a hostia sa presadzovali vďaka výškovej prevahe prevažne pod košom. V druhej štvrtine Karlovka zmenila pritlačila v obrane, čím prinútila svojho súpera k chybám a následne úspešne skórovala. Do druhého polčasu vstupovali domáci s 9 bodovým náskokom. Tretia štvrtina mala podobný obraz, ako úvodná časť zápasu, množstvo nepresností a na ihrisku sa behalo z jednej strany na druhú, ako hral basketbal. V poslednej štvrtine domáci vystupňovali tempo a hlavne bojovnosť, čo im prinieslo dvojciferný bodový náskok, ktorý už do konca stretnutia udržali a zápas vyhrali.

Hlas trénera: „Dnes sme nevideli moc pekný basketbal, robili sme veľké množstvo chýb v útoku aj v obrane, ale bojovnosťou a nasadením sme doviedli zápas do víťazného konca. Pozitívum vidím hlavne v druhom polčase, kde sme rapídne zlepšili odstavovanie hráčov pri obrannom doskoku a komunikáciu v tímovej obrane. Bolo to vydreté, ale myslím si, že zaslúžené víťazstvo. Máme troch hráčov po zranení, tak som rád, že konečne mohli nastúpiť na stretnutie a pomaly sa adaptovať aj na zápasové zaťaženie a získavať hernú istotu."

MBK Karlovka Bratislava - Basketbal Levice  52 : 82

(9:26, 27:39, 37:67)

Karlovka: Slezák 12, Sagula 11, Hlivák 10, Švec 9, Novotný 5 (Podmajerský 4, Petrovský 1, Cengel 0, Wiedermann 0) tréner: P. Ivanovič

Levice: Marchyn 21, Vojtek 17, Bielik 17, Molnár 10, Adamík 0 ( Homola 10, Brecska 7, Poprac 0, Nikmon 0) Tréner: Marchyn

ŠTVRTINY: 9:26, 18:13, 10:28, 15:15, FAULY: 23 - 24, 5 faulov: Dostál 34. - Adamík 33., Vojtek 36., TH: 27/10 - 22/9, TROJKY: 6 - 1, 20 divákov, ROZHODOVALI: Čepan, Matejka

Priebeh zápasu: Skóre zápasu otvoril domáci dvomi bodmi domáci Slezák, no na dlhý čas to bolo jediné bodovanie domácich. Hostia využili každú chybu domácich a v 6. Minúte svietil na ukazovateli skóre stav 2 : 20, v prospech hostí. Domácemu trénerovi nepomohol ani oddychový čas a tak prvá štvrtina skončila 17 bodovým rozdielom pre Levice. V druhom dejstve Karlovka zabrala najmä v obrane, čím si vytvárala príležitosti na jednoduché skórovanie z breakov a pomaly sa začala doťahovať na súpera. V 20. minúte sa zranil domáci Slezák a tým akoby nastal zlom v hre domácich. Po zmene strán pôsobili domáci nekompaktne, nepremieňali prevahové situácie a prestala im fungovať obrana. Levičania to naplno využili a z 9 bodového náskoku natiahli skóre ne 30 bodov v ich prospech. Posledná štvrtina sa už len dohrávala a obaja tréneri dali šancu všetkým hráčom z lavičky. Po odovzdanom výkone domácich v druhom polčase, tak Levice zaslúžene vyhrali.

Hlas trénera: „Dnes nám hra moc nešla, mali sme množstvo príležitostí na skórovanie, otvorené strely, no bohužiaľ to tam nespadlo, v tom by som však nevidel taký problém. Mrzí ma a nahneval ma prístup mojich hráčov v druhom polčase, kde sme pôsobili odovzdaným dojmom, bez náznaku snahy o zvrat v zápase, chýbala nám koncentrácia a bojovnosť, všade sme boli o krok pozadu za našim súperom a preto sme prehrali. Máme tri týždne do začiatku celoslovenskej súťaže a pred nami je ešte kus práce a tréningovej driny, na ktorú sa budeme teraz koncentrovať. "

Komentár hráča ( T. Cibák) : „Jedným slovom, bol to katastrofálny zápas, prehrali sme ho najmä v bojovnosti a prístupe. Levičania bojovali, ťažili z našich školáckych chýb, skórovali často krát až príliš jednoducho a my ako keby sme hrali s nimi. Sami sebe sme si to komplikovali ako to len išlo a súperovi sme to naopak zjednodušovali. Dnes sa nedá povedať, že Levice by boli o toľko lepšie ako my, ale my sme odohrali asi najhorší zápas doposiaľ. Prílišný rešpekt voči súperovi, bojazlivosť v kontaktnej hre, slabá až žiadna komunikácia, chabý prístup hráčov to všetko a ešte oveľa viac viedlo k tejto potupnej prehre o 30 bodov v zápase, ktorý sa dal vyhrať."

Mladí Muži MB Liga

Wave Club - Karlovka VŠEM VS   88:71

(23:11, 41:30, 59:54, 88:71)

Wave Club: Kováč 24, Donoval 18, Humenanský 17, Gabura 12,

Karlovka VŠEM VS: Krcho 15, Cibák 12, Renert, Krajčír, Škoda 10, Brliť 9, Ribansky 3, Uher 2

ŠTVRTINY: 23:11, 18:19, 18:24, 29:17

„Bol to z našej strany zlý zápas. Ako sa už stáva pravidlom ušiel na úvod zápasu kde kým sme sa spamätali bol koniec prvej štvrtiny a stav o 12 bodov v prospech súpera. V druhej a tretej štvrtine sa nám agresívnejšou obranou s rýchlym prechodom a zakončením podarilo znížiť na rozdiel "iba" 5 bodov. V poslednej štvrtine bola vidno snaha ale s pribúdajúcim časom sme začali kopiť jednu stratu lopty za druhou z čoho super zakončoval sám do koša. Posledne dve minutý sme už pôsobili úplné odovzdane a takpovediac čakali na koniec zápasu."

Muzi 1.Liga

MBK Karlovka - ŠKP Filozof Bratislava 76:72

(18:19, 32:38, 54:53)

MBK Karlovka: J. Ciho 31/4 trojky, Toth-Vaňo 11, M.Ciho 7, Pešek 10, Bartek  7 (Krajčír 6, Mačura 4, Galovič 0). Tréner: J. Ciho

ŠKP: Straško  22, Harceg 17, Ivan 9,  Kirchner 5, Fabry 4 (Michalica 7, Dorociak 4, Dolinký 4). Tréner: T. Koval.

TH: 20/14 - 23/12. FAULY: 22 - 20, . TROJKY: 6 - 5, divákov 50. Hančík, Loj

ŠTVRTINY: 18:19, 14:19, 22:15, 22:19.

Priebeh zápasu: Úvod zápasu domácim vyšiel keď vyhrávali 15:5, ale hostia využili nekoncetráciu domácich a úspešnou streľbou spoza trojkového oblúka  nakoniec vyhrali prvú štvrtinu o bod. Zvyšný priebeh  zápasu bol vyrovnaný. V závere zápasu sa ukázalo, že domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve, zrýchlili hru a zabojovali v obrane.

Hlas asistenta trénera Toth - Vaňa: Mali sme výborný vstup do zápasu. Ale potom, keď  sa súper skoncentroval a úspešnou podkošovou  hrou na pivotov, kde mali jasnú presilu, hlavne v doskokoch pod obidvoma košmi si udržiaval mierny náskok. V druhom polčase sme sa snažili hrať na protiútoky a zrýchliť hru. Darila sa nám streľba za tri body a strelecky sa prebudil Jaro Ciho čo bolo rozhodujúce."