Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
24 October 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer
Muži nedali šancu Martinu a pripísali si druhé víťazstvo, kadeti boli proti tímom z Hornej Nitry úspešní len na 50%, žiaci nestačili na žilinského favorita a vysoko mu podľahli. Naopak, víťazne vstúpili do svojej súťaže mladší žiaci, ktorí zvíťazili v oboch zápasoch v Žiari nd Hronom. Tieto štyri družstvá nášho klubu boli v akcii v dňoch 22.-23.októbra a bojovali o súťažné body.

MUŽI

SLÁVIA MEDIK MARTIN - IMC SLOVAKIA P.BYSTRICA 47:94 (22:51)

Muži nastúpili k druhému zápasu sezóny II.ligy stred na palubovke družstva z Martina. Od začiatku zápasu sme jasne dominovali, keď sme súperovi našou agresivitou nedovolili prakticky nič. V polčase sme mali 29 bodový náskok, čo sa prejavilo v tretej štvrtine a naším poľavením sme dovolili súperovi hrať s nami vyrovnanú partiu (13:18). Po dôraznom upozornení sme v štvrtej štvrtine opäť zabrali a zápas presvedčivo vyhrali.

Body PB: Krajčovič 18, Tomáško 16, A. Péli 14, Petráš 14, Adrián Štefek 10, Adam Štefek 4, Španihel 4, V. Michálek 4, Martinček 2. Tréner: Peter Torda

KADETI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK HANDLOVÁ 75:92 (45:53)

V sobotu 22. 10. privítali kadeti na ZŠ Rozkvet súpera z Handlovej. Po rýchlych dvoch košoch sme síce viedli 4:0, ale súper sa rovnako rýchlo vrátil do zápasu a prakticky v celom priebehu zápasu viedol. Už v prvej štvrtine mal súper 9bodový náskok, keď sme hlave obrane hrali veľmi benevolentne a súper sa presadzoval príliš jednoducho. Napokon sme však prvú štvrtinu hlavne vďaka úspešnej streľbe vyhrali 26:25. Aj v druhej štvrtine sme boli nekoncentrovaní a benevolentní v obrane čoho dokazom je 53 inkasovaných bodov za prvý polčas. V druhom polčase sme sa snažili nepriaznivý vývoj zápasu zvrátiť, ale striedali sme výborné momenty v útoku aj obrane s nepochopiteľnými chybami. Keď sa k tomu pridali aj problémy s faulami viacerých hráčov tak sa nám už zápas nepodarilo otočiť.

Body PB: Samek 17, Butko 17, Žilinčík 16, Belavý 15, Škulavík 6, Pekný 2, Belúch 2, M. Michálek, Majtán. Tréner: Peter Roman

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BC PRIEVIDZA mládež 94:60 (52:29)

K nedeľnému zápasu sme pristúpili oveľa zodpovednejšie. Dobre sme bránili, dali sme si pozor na kľúčových hráčov súpera, Využívali sme výškovú prevahu a boli sme efektívni. Po celý čas sme mali zápas pod kontrolou a neustále zvyšovali náskok. Potešiteľné je, že si znova zahrali všetci hráči, negatívom stretnutia je zranenie Jakuba Pekného.

Body PB: Samek 37, Belavý 23, Žilinčík 10, Butko 8, Škulavík 8, M. Michálek 4, Belúch 4, Pekný, Majtán. Tréner: Peter Roman

ŽIACI

Žiaci nastúpili k dvom veľmi ťažkým zápasom v Žiline proti domácemu B-čku. S veľmi oklieštenou zostavou sme nedokázali držať krok so Žilinčanmi ani v jednom zápase. Od úvodu mali domáci navrh po fyzickej, psychickej aj basketbalovej stránke, ako tak sme sa dokázali vyrovnať bojovnosťou. V podstate o rok mladší hráči si zobrali zo zápasu motivačný stimul a chcú sa svojou poctivou prácou čo najviacej priblížiť k podobnému výkonu ako predviedol favorit.

MBK VICTORIA ŽILINA „B" - BK IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 117:27 (57:11)

Body PB: Smatana 8, Brigant 6, Bisaha 5, R. Červenec 4, Zaukolec 2, Rybárik 2, Husár, Velič, M. Kunovský, Pekár. Tréner: Peter Škorvánek

MBK VICTORIA ŽILINA „B" - BK IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA       99:30 (53:18)

Body PB: Smatana 7, M. Kunovský 5, Zaukolec 4, R. Červenec 4, Bisaha 3, Brigant 3, Velič 2, Husár 2, Rybárik, Pekár. Tréner: Peter Škorvánek

MLADŠÍ ŽIACI

Mladší žiaci nastúpili k prvým zápasom v novej sezóne na palubovke Žiaru nad Hronom. Oba zápasy mali rovnaký priebeh, keď obe družstvá sa striedali vo vedení a oba zápasy sa rozhodli až v posledných minútach. Prvý zápas sme vyhrali strelou 7 sekúnd pred koncom stretnutia po koši Andreja Veliča a výbornej prihrávke Dana Bisahu. V druhom stretnutí sa zápas zlomil v posledných minútach keď sa súperovi podarilo priblížiť na jeden bod (44:43) a zmazal náš 7 bodový náskok.  Od tej doby sme však opäť zabrali a súperovi nedovolili skórovať.

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 34:36 (14:23)

Body PB: Zachar 13, Velič 5, M. Kunovský 4, Bisaha 4, Durandzia 3, Krčmárik 2, R. Červenec 2, Aleš Randa 2, Patrik Randa 2, Wallenfels, Zaukolec, Šulka. Tréner: Peter Torda

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 43:48 (17:16)

Body PB: Aleš Randa 14, Zachar 8, Bisaha 8, Krčmárik 6, M. Kunovský 4, Durandzia 3, R. Červenec 2, Velič 2, Šulka 1, Wallenfels, Patrik Randa, Zaukolec. Tréner: Peter Torda