Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Tretí zápas, tretia prehra

SLOVENSKO U16-MAĎARSKO U16   48:69

(12:12, 26:24, 33:44)

SLOVENSKO U16: Baluch 18, Belavý 7, Cibák 6, Nemčok 4, Sagula 0 (Hlivák 9, Cservenka a Samek po 2, Bojkovský 0, Ábel 0) Tréner: F. Kubala

MAĎARSKO U16: Fűlőp 14, Vrana 12, Velkey 10, Boinitzer 7, Ruják 2 (Bán 13, Papp 6, Teremy 3, Brenner a Golomán po 1, Illés 0) Tréner: A. Zsoldos

ŠTVRTINY 12:12, 14:12, 7:20, 15:25 FAULY: 26:13 , TH: 3/8-14/31, TROJKY 7:1 , 50 divákov, Rozhodovali: Rutesic, Stasiev, Stoica

Priebeh zápasu:

Slováci vstúpili do zápasu dobre, boli veľmi agresívni v obrane a aj v útoku. V prvom polčase dokázali kadeti eliminovať silnú stránku súpera, rýchly protiútok, a vyhrali ho v pomere 26:24. Do druhého polčasu nastúpili Maďari lepšie, mali lepší doskok a rýchlejší prechod do útoku. Napriek enormnej snahe Slovákov a veľkej bojovnosti začal súper hrať pokojnejšie a dotiahol zápas do víťazného konca.

Hlas trénera:

Prvý polčas sme hrali na hranici svojich možností a dominovali sme najmä v defenzíve, keď sme súperovi nedovolili vypracovať si voľné strely a zastavili ich protiútok. V druhom polčase sme netaktickou, netrpezlivou hrou v útoku nakopili pár chýb v rade a dovolili súperovi skórovať ľahké koše. Napriek vysokej prehre sme s Maďarmi odohrali doteraz najlepší zápas."

Hlas Gábora Cservenku:

Bojovali sme počas celého zápasu, ale nevydržali sme v koncentrácii celých 40 minút. Zaostávali sme najmä pod košom, kde nám súper doskočil veľa lôpt. Takisto sme dosť faulovali a súper mal možnosť hádzať veľa trestných hodov. Napriek tomu si myslím, že sme mali málo striel z pod koša a tým sme za súperom najviac zaostali."