Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Kadeti ukončili prvý reprezentačný zraz v Leviciach
Kadeti ukončili prvý reprezentačný zraz v Leviciach
28. Júl 2011 Reprezentácie Autor: Patrik Polcer
V neľahkých ekonomických podmienkach ukončili kadetskí reprezentanti Slovenska 10 dňový blok prípravy na Majstrovstvá Eúropy B divízie v Macedónsku. Prvý zraz sa uskutočnil v Leviciach, kde hráči strávili dokopy desať dní a odohrali počas neho tri prípravné zápasy.

Úvodný zraz reprezentácie sa uskutočnil pri tradičnom Basketland Campe, ktorého hlavný organizátor je tréner Slovenskej reprezentácie U16 František Kubala. Realizačný team zložený z hlavného trénera Františka Kubala, asistenta Jána Krajňáka a team managera Iva Čonku rozdelil prípravu reprezentácie na 3 desať dňové bloky, ktoré vyvrcholia ME v Macedónsku na prelome mesiacov júl august.

Počas levického campu odohrali hráči 3 prípravné zápasy. Prvý zápas sa odohral priamo v Leviciach počas spomínaného Basketland Campu, kde reprezentácia nastúpila proti výberu trénerov, aktívnych extraligových hráčov a legiend nášho basketbalu. Za výber nastúpili extraligoví hráči ako Branislav Brliť, Ondrej Haviar, Branislav Koczkáš, Richard Klein, či nestarnúci veteráni ako Jozef Lovík alebo Tomáš Holešovský. V zápase hranom na víťazné 20-bodové úseky jasne dominovali skúsenejší basketbalisti. Výsledok však nehral veľkú úlohu, išlo hlavne o čo najlepšiu prípravu pred dvojzápasom v rakúskom St. Poltene.

RAKÚSKO U16 -  SLOVENSKO U16   82:57

(20:19, 39:32, 62:43)

RAKÚSKO U16: Soldo 13, Bernleithner 12, Würtz 10, Pöltl 9, Pelc 8, Tumler 7, Zimmerl 7, Hassan-Zadeh 5, Wolf 5, Hartenbach 4, Hiebler 2, Neudecker Tréner: Schmidt

SLOVENSKO U16: Vago 12, Baluch 11, Nemčok a Belavý po 2, Samek 0 (Ábel 7, Matych 5, Cservenka a Marchyn po 4, Hlivák a Jánošík po 3, Bojkovský a Sagula po 2, Cibák 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 20:19, 19:13, 23:11, 20:14; FAULY: 13 - 16, TH:  13/9- 13/4 ; TROJKY:5-3;   10 divákov; Rozhodovali: Vladic, Hőnig

Priebeh zápasu:

Slováci vstúpili do zápasu veľmi dobrou obranou podporenou vydareným útokom a tréner domácich Schmidt si už v tretej minúte za stavu 3:12 musel vypýtať oddychový čas. Po ňom sa obraz hry zmenil, domáci prevzali taktovku do svojich rúk a prvú štvrtinu vyhrali 20:19. V druhej štvrtine obe družstvá stratili veľa lôpt a do kabín sa odchádzalo za stavu 39:32. V druhom polčase Rakúsko pokračovalo v agresívnej hre, hlavne v obrane, a tým nútili našich k častým stratám lôpt a vybudovali si rozhodujúci náskok.

Hlas trénera:

Prvý oficiálny medzinárodný zápas rozbehla základná zostava na výbornú, keď sme dominovali najmä v defenzíve a presadzovali sme sa z pripravených pozícií. Rotáciou ďalších hráčov naša obrana, ale i organizácia hry bola výrazne naštrbená a začali sme strácať s domácimi krok. Prejavila sa aj slabšia kondičná pripravenosť niektorých hráčov v druhom polčase. Pozitívom bolo zapojenie všetkých 14 hráčov do zápasu."

RAKÚSKO U16 -  SLOVENSKO U16   56:76

(9:19, 30:34, 39:53)

RAKÚSKO U16: Pöltl 14, Würtz 10, Hassan-Zadeh 7, Neudecker 6, Hiebler 4, Pelc 4, Soldo 4, Tumler 4, Bernleithner 2, Hartenbach 1, Richter, Wolf, Zimmerl Tréner: Schmidt

SLOVENSKO U16: Nemčok 27, Baluch 8, Vago 3, Matych 2, Jánošík 0 ( Sagula 20, Belavý 7, Cibák a Marchyn po 3, Ábel 2, Samek 1, Bojkovský a Cservenka 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 9:19, 21:15, 9:19, 17:23; FAULY: 21 - 26, TH:  29/19- 27/11 ; TROJKY:0-5;   20 divákov; Rozhodovali: Lohasky, Sota

Aj v druhom zápase mali lepší vstup do zápasu Slováci, keď po chvíli viedli 2:8. Opäť bola základom úspechu agresívna obrana, ktorá fungovala do polovice druhej štvrtiny. Zdalo sa, že hostia nevydržia s fyzickými silami a že nastane podobný obrat ako v predošlom zápase. Avšak do druhého polčasu nastúpili Slováci znova agresívne a vybudovali si rozhodujúci náskok, ktorý umne držali až do konca zápasu.

Sme radi, že sme Rakúšanom oplatili prehru z prvého zápasu. Zlepšil sa najmä herný prejav obvodových hráčov ako aj prechodová fáza. Veríme, že tento zápas bude povzbudením do ďalšieho tréningového cyklu. Avšak negatívom oboch zápasov bolo nízka úspešnosť premieňania trestných hodov. "

Na záver je dôležité poďakovať všetkým organizáciám, ktoré nám podali pomocnú ruku, pri príprave, realizácii i prefinancovaní prvého prípravného zrazu: MBK Karlovka, Basketland n.f., Basketball Levice a Slovenskej Streeballovej asociácii, ako aj všetkým rodičom hráčov, ktorí znášali taktiež časť nákladov spojených s prípravou mladých reprezentantov.

Slováci sa znova stretnú v nedeľu večer v Malackách v mestskej športovej hale Malina, kde bude pokračovať 15 hráčov v príprave na šampionát, aj vďaka podpore miestneho basketbalového klubu BAO Strojár Malacky a podporovateľa športu v meste Rndr. Jozef Ondrejku, primátor mesta Malacky.