Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Basketbalový víkend v Karlovke
Basketbalový víkend v Karlovke
16 March 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Minulý víkend bol v Karlovke bohatý na basketbalové stretnutia všetkých vekových kategórií. Muži odohrali v sobotu zápas 1. ligy v skupine o 9.-16. miesto na horúcej palubovke svojho mestského rivala Interu „B" Bratislava, kde svojmu súperovi podľahli.

Juniori v dohrávke nadstavbovej časti takisto odohrali mestské derby a doma prehrali s „béčkom" tímu B.S.C. Bratislava.

Kadeti vycestovali na dvojzápas do metropoly Spiša, v sobotu zvíťazili nad „béčkom" Spišskej a v nedeľu vo veľmi vyrovnanom a dramatickom zápase podľahli lídrovi tabuľky „áčku" Spišskej o 2 body.

Najmenší zástupcovia basketbalu v Karlovke, starší mini žiaci odohrali svoje zápasy  na Interi a v Komárne. „Áčko" vyhralo obe stretnutia s Interom Bratislava. „Béčku" sa už tak nedarilo a v Komárne podľahlo svojmu súperovi v oboch stretnutiach.

1. liga muži skupina o 9.-16. miesto

BK Inter Bratislava „B" - MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava 91 : 64

(23:17, 47:32, 72:45)

Inter „B": Rosival 14, Hatrík 10, Kalman 7, Dědeček 6, Antal 2 (Kuffa 21, Mäsiar 11, Hauskrecht 10, Luley 8, Šoltés 2, Kutarňa 0, Borsig 0) Tréner: M. Adamčík

Karlovka: Ciho, J. 20, Tóth-Vaňo 12, Pešek 8, Michalica 5, Krajčír 3 (Ciriák 7, Krcho 6, Neumar 2, Bartek 1) Tréner: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 23:17, 24:15, 25:13, 19:19, FAULY: 24 - 23, 5 faulov Rosival 35., TH: 28/20     - 26/14, TROJKY:9 - 2, 60 divákov, ROZHODOVALI: Szarka, Turček

Priebeh zápasu: V bratislavskom derby nastúpili v sobotu v Hant aréne proti sebe dvaja rivali . Priebeh úvodného dejstva bol vyrovnaný, ani jedno z družstiev si nedokázalo vytvoriť výraznejší bodový náskok. V druhej štvrtine sa už začali domáci viacej presadzovať, ťažili najmä z útočných chýb súpera a následne ľahko skórovali. Po dvadsiatich minútach tak Inter vyhrával rozdielom 15 bodov. Obraz hry sa po zmene strán výrazne nezmenil, Karlovka sa snažila dotiahnuť na súpera, no domáci hráči dokázali úspešne odpovedať na súperove pokusy o zvrat a „rezerva" Interu tak zaslúžene vyhrala.

Hlas trénera: "Nemôžem byť spokojný s našou predvedenou hrou. Aké také kritérium zniesli 2-3 individuálne výkony našich hráčov. Stratili sme veľa lôpt, čo náš súper využíval na ľahké skórovanie. Vôbec nám nefungovala komunikácia na ihrisku, z čoho pramenili naše chyby v obrane a pri doskoku. Žiaľ, tento zápas nám nevyšiel, ale my sa musíme sústrediť už teraz na ďalšie dvojkolo, kde cestujeme na súperove palubovky do Prešova a Lučenca."

Juniori oblasť nadstavba

MBK Karlovka Bratislava - B.S.C. Bratislava „B"  59 - 79

(16:19, 29:39, 44:55)

Karlovka: Dostál 15, Hebort 10, Šovčík 6, Murín 5, Vachuna 3 (Novotný 13, Trnovský 4, Cengel 3, Braun 0) tréner: P. Ivanovič

B.S.C. „B": Hummler 23, Falath 21, Jančovič 17, Kováč 10, Pecler 0 (Kapoun 4, Hasaj 2, Vizner 2, Kemény 0) Tréner: P. Prokopčák

ŠTVRTINY: 16:19, 13:20, 15:16, 15:24, FAULY: 18 - 18, TH: 19/8 - 23/13, TROJKY 3 - 0,

20 divákov, ROZHODOVALI: Kuzmiak, Parízek

Priebeh zápasu: Prvý polčas stretnutia bol viac menej vyrovnaný, hostia sa presadzovali najmä v podkošových situáciách a profitovali z výškovej prevahy. Domácim viac vychádzala hra z perimetru a rýchly protiútok. Tesne pred koncom polčasu si družstvo B.S.C. vytvorilo náskok 10 bodov, ktorý aj po zmene strán udržiavalo. V záverečnej štvrtine sa zápas v podstate dohrával, obaja tréneri dali priestor na ihrisku hráčom z lavičky a hostia doviedli stretnutie do víťazného konca.

Hlas trénera: "Zápas sme síce prehrali, no ukázali sme viacero svetlých momentov. Súper mal výškovú prevahu, čo bolo zo začiatku vidno pod oboma košmi, no zlepšenou kolektívnou obranou sme ich dokázali v druhom polčase pribrzdiť. Ukázali sme potenciál v riešení rýchleho protiútoku, keď sa nám viackrát podarilo ľahko skórovať. Chcem pogratulovať B.S.C. k víťazstvu, boli dnes trochu lepší a zaslúžene vyhrali."

DL kadeti

BK 04 AC LB SNV B -  MBK KARLOVKA BRATISLAVA   46:80

(15:17, 23:36, 37:62)

SNV B: Skokan 13, Pavľák 13, Fábry 10, Antoni 8, Oravec 0 (Lumnitzer 2, Finta 0, Sitko 0, Kovalík 0, Dvorják 0, Rušňak 0) Tréner: Mačupa

KARLOVKA: Švec 16, Hlivák 11, Vago 6, Cibák 0, Slezák 0 (Bojkovský 20, Dostál 15, Novotný 9, Richardson 3, Nitriansky 0, Cengel 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 15:17, 8:19, 14:26, 9:18; FAULY: 20 - 11; TH: 10/4 - 30/17; TROJKY: 2 - 7;   20 divákov; Rozhodovali: Kudláč, Filo

Priebeh zápasu: Hráči z Karlovky vstúpili do zápasu veľmi vlažne, svojím prístupom a nasadením nechali domácich dostať sa do hry a prvých 15 minút zápasu bolo vyrovnaných. Po polčase začali hrať hostia lepšie, agresívnejšie a zápas sa začal vyvíjať v predpokladanom smere. Hosťujúci tréner zapojil všetkých hráčov, ktorých mal k dispozícii, do hry, čo bolo asi jediné pozitívum nie príliš vydareného zápasu zo strany hostí.

Hlas trénera: V prvom polčase sme nastúpili bez defenzívy a z predvedeného žiackeho basketbalu museli  všetkých prítomných divákov bolieť oči. Po zmene strán sme zlepšili prístup, na obrannej polovici ihriska sme si vynútili tlak, z ktorého pramenili časté straty domáceho teamu, ktoré sa efektívne trestali rýchlym protiútokom či otvorenými pozíciami na streľbu. Treba pochváliť najmä domácich basketbalistov za snahu, nasadenie i predvedený výkon."

BK 04 AC LB SNV A -  MBK KARLOVKA BRATISLAVA   74:72

(18:20, 33:42, 54:52)

SNV A: Farkalín 24, Krajnák 16, Kuľa 10, Remiáš 4, Filipský 4 (Baluch 9, Vikartovský 4, Slaninka 3, Predný 0) Tréner: Korfanta

KARLOVKA: Švec 28, Hlivák 12, Dostál 9, Slezák 7, Cibák 2 (Bojkovský 5, Novotný 5, Vago 2, Nitriansky 2) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 18:20, 15:22, 10:21, 20:20; FAULY: 18 - 22, 5 Faulov -  Vikartovský - Dostál, Cibák; TH: 32/14 - 22/14; TROJKY: 0 - 6;   40 divákov; Rozhodovali: Filo, Kudláč

Priebeh zápasu: Tento zápas medzi poprednými družstvami kadetskej ligy mal priniesť dramatický súboj, čo sa aj od začiatku zápasu potvrdzovalo. Hráči z Karlovky vstúpili do zápasu lepšie, boli koncentrovaní aj v obrane aj v útoku, čo sa prejavilo na ich prekvapujúcom vedení po polčase o 9 bodov. V 3.štvrtine hostia stratili niekoľko zbytočných lôpt, čo sa prejavilo v zmene skóre v prospech domácich. V poslednej štvrtine sa obidve družstvá niekoľko kráť vystriedali vo vedení a rozhodlo sa až v samom závere. Domáci hráči dokázali skórovať 19 sekúnd pred koncom po oddychovom čase, na čo už hostia nedokázali nájsť odpoveď a pripísali si štvrtú prehru v tomto ročníku.

Hlas trénera: Nemáme sa za čo hanbiť, chcem pochváliť všetkých hráčov za koncentrovaný prístup k zápasu, ktorý mal nasadenie, dramatičnosť a musel sa prítomným divákom páčiť. Odohrali sme kvalitný duel, v ktorom sme súperovi vnútili náš štýl hry a po väčšinu zápasu sme ho nepustili do rýchlej prechodovej tranzície, kontrolovali sme obranný doskok a vysporiadali sme sa z obranným tlakom súpera. V tretej štvrtine sme urobili viacero následných chýb pri otváraní protiútoku, dovolili sme súperovi 3-4 krát ľahko skórovať a vyrovnať skóre. V záverečnej štvrtine sa prejavila herná skúsenosť z ťažkých zápasov, ktoré má domáci team v nohách z juniorskej ligy a vyhral šťastnejší team, keď záverečná úspešná trojková strela Hliváka z polovice ihriska už prišla po časovom klaksóne."

Starší mini

BK Inter Bratislava - MBK Karlovka „A" Bratislava           28:29

(4:7, 8:4, 7:6, 5:7, 4:5)

Karlovka: Kubala 10, Kula 9, Dulin 4, Hudec 3, Ázacis 2, Harvan 2

Inter: Prochádzka 6, Berček 4, Dolinský 4, Bernát 3, Roman 2.

TH: 5/11 - 5/14, FAULY: 14/17, ROZHODOVALI: Hrivnák , Budáčová

BK Inter Bratislava - MBK Karlovka „A" Bratislava             22:34

(4:7, 8:7, 2:6, 8:14)

Karlovka: Kula 7, Dulin a Brunovský 6, Kubala, Bernadovič, Klačko po 4 body, Ázacis a Skyva po 2 body.

Inter: Bernát 6, Quam 5, Prochádzka a Nikolič 4 body, Dolinsky 2.

TH: 4/7 - 5/11, FAULY: 14/17, ROZHODOVALI: Hrivnák , Budáčová

Slovo trénera V prvom zápase sme sa postarali o menšie napätie, kde sme stiahli náskok Interu a vynútili si tak  predĺženie, v ktorom sme vyhrali o bod .Ďalší zápas sme odštartovali hneď prvou stratou lopty, vďaka čomu sme dostali prvý kôš, ale team to nezlomilo a vyhrali sme s prehľadom o 12 bodov. Divákov potešila bojovnosť a radosť z hry oboch teamov. Ďalší zápas nás čaká na domácom ihrisku proti Sencu. "

(25:0, 37: 4, 67:7)

Klokani: Volárik, Szabó po 19, Baros 10.

Karlovka: Bilčík 6, Brečan 5, Hupka 4, Sasvári 2, Kriho 1.

Fauly: 18 - 17, 15 divákov

Hlas trénera: Nemôžem povedať, že som so zápasmi nespokojný. Avšak v zápasoch chalani neukázali dostatočnú pripravenosť na konfrontáciu s oveľa basketbalovo vyspelejším súperom,  čo sa ukázalo vo vysokom počte stratených lôpt a problémom bola tiež obrana kľúčových hráčov Komárna. Najbližšie zápasy nás čakajú na Interi a verím, že do nich nastúpime omnoho lepšie pripravení."