Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Víťazný týždeň v Karlovke
Víťazný týždeň v Karlovke
25. Január 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

Uplynulý víkend boli v Karlovke na programe tri mládežnické basketbalové stretnutia. Juniori si doma zmerali sily s Komárnom a v  kategórii starší mini sa odohrali dva prestížne duely medzi „Áčkom" a „Béčkom" Karlovky.

Juniori nadstavba

MBK Karlovka Bratislava - MBK Rieker Komárno 70 : 54                                        (23:16, 41:28, 46:45)

Karlovka: Hebort 23, Sagula 20, Hlivák 6, Slezák 5, Nitriansky 2 (Dostál 11, Vachuna 3, Šovčík 0, Cengel 0) Tréner: P. Ivanovič                                                                          Komárno: Jurčina 11, Meszlényi 11, Cservenka 10, Petrovský 8, Slezák 4 (Gonczol 7, Hadari 3, Kojnok 0, Santus 0)

ŠTVRTINY: 1523:16, 18:12, 5:17, 24:9 , FAULY: 14 - 17, 5 faulov: Gonczol 33.,     TH: 21/8 - 18/4 , TROJKY: 6 - 6, 10 divákov, Rozhodovali: Suja, Mlynská

Priebeh zápasu: Úvod zápasu bol celkom vyrovnaný, domáci sa presadzovali najmä spod koša, kde na opačnej strane hostia dominovali na obvode. Postupne si domáci dokázali vytvoriť ešte v prvom polčase dvojciferný náskok a po 20 minútach viedli o 13 bodov. Do druhej polky zápasu vstúpili lepšie hostia z Komárna, keď sa zlepšenou obranou a umnou rozohrávkou v útoku dotiahli na Karlovku na 1 bod. V poslednej štvrtine sa domáci spamätali a nedovolili súperovi dokončiť obrat v zápase a nakoniec vyhrali o 16 bodov.

Hlas trénera: Aj napriek výhre nie som spokojný s tímovou hrou nášho družstva. 3. štvrtinu sme odohrali veľmi zle, kde sa nám podarilo zaznamenať iba 5 bodov. Nakoniec sa však hráči vzchopili a dotiahli zápas do víťazného konca. Proti skúsenejšiemu tímu by sa nám to určite nepodarilo a preto si musia hráči uvedomiť, že v zápase treba ísť vždy na 100%, lebo zdanlivo veľký náskok možno stratiť behom krátkeho časového úseku . Pozitívum však vidím v zlepšenej hre pod košom ako v obrane tak i v útoku a v prechodovej fáze do rýchleho protiútoku."

Starší mini

MBK Karlovka Bratislava „A" - MBK Karlovka Bratislava „B"    55 : 13                         (15:2, 24:8, 45:12)

Karlovka "A": Kubala 16, Šturdik 6 , Kula 2 , Skyva 2 , Hormann 1, Kaduch 7 , Havel 3 , Dulin 11 , Brunovský 6, Tréner: M. Mikušová

Karlovka "B": Badalov 2, Bilčík 4, Kriho 2, Tozer 2, Brečan 2, Sasvari 1, Tréner: P. Polcer

TH 1276 - 17/7, Fauly 16 - 8

MBK Karlovka Bratislava „A" - MBK Karlovka Bratislava „B"  51 : 17                           (24:3, 31:10, 49:13)

Karlovka "A": Kubala 18, Havel 8, Okal 2, Harvan 2, Šturdik 5, Dulin 4, Hormann 1, Drahnovský 8, Brunovský 3, Tréner: M. Mikušová

Karlovka "B": Brečan 2, Zahatlan 2, Bilčík 6, Kriho 1, Pechnik 1, Rakický 2, Vilček 3, Tréner: P. Polcer

TH 4/3 -  10/ 5, FAULY 11 - 5

Hlas trénera „B": Som rád, že v našom tíme nastúpili premiérovo aj chalani, ktorí s nami iba trénovali. Svoju premiéru zvládli veľmi dobre a dúfam, že prehry proti Karlovke „A" ich neodradia od zotrvania pri tomto krásnom športe. Celkovo zápasy hodnotím pozitívne, pretože chalani opäť ukázali posun, no veľké nedostatky máme v obrane,  ktoré sa pokúsime do zápasov s B.S.C odstrániť."

Ostatné výsledky

MBLiga

Karlovka Intergalacticos - MŠK Iskra Petržalka  54 : 45                                          Horčičiak 17, Kubala 13, Borecký 7, Ješko 3

Karlovka VŠEMvs - BaO TJ Strojár Malacky   92 : 71                                              Mihalič 28, Cibák 16, Krajčír 15, Hebort 10