Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Miami druhý raz v sezóne zdolalo Orlando
Miami druhý raz v sezóne zdolalo Orlando
18 December 2009 NBA Written by SITA

Miami zdolalo vo štvrtkovom súboji zámorskej basketbalovej NBA svojho divízneho rivala Orlando 104:86 a pripísalo si už druhý triumf z dvoch súbojov s týmto súperom v aktuálnom ročníku. Pritom proti Magic sa Heat v minulosti veľmi nedarilo. V uplynulých troch sezónach odchádzali ako víťazi len jediný raz. "Ak budeme naďalej hrať s takýmto prístupom a odhodlaním, budú nás súperi len veľmi ťažko zdolávať," skonštatoval po stretnutí spokojný krídelník domácich Michael Beasley. Jeho spoluhráč Dwyane Wade zaznamenal 25 bodov a 7 asistencií a v poslednej štvrtine mohol oddychovať na lavičke.

V zápase dvoch elitných tímov Západnej konferencie zdolal šiesty Portland štvrtý Phoenix 105:102. Trail Blazers v poslednom období zápasia so zdravotnými problémami, no väčšinu chýbajúcich hráčov výborne zastúpil tretí rozohrávač v tímovej hierarchii Jerryd Bayless. Dvadsaťjedenročný rodák z Phoenixu nastrieľal "svojim" rekordných 29 bodov a trafil aj tri dôležité trestné hody v posledných deviatich sekundách. "Dostáva príležitosť ukázať svoje schopnosti a zatiaľ sa z toho snaží vyťažiť čo najviac. Dobre vieme, že je schopný strieľať body, a v súčasnom zložení to od neho aj potrebujeme,"povedal o Baylessovi kouč Blazers Nate

V poslednom štvrtkovom súboji vyhralo Chicago nad New Yorkom 98:89. Knicks odštartovali duel výborne a v prvej štvrtine viedli aj o 17 bodov, no domáci sa nevzdali a postupne ovládli dianie na palubovke.

Výsledky - štvrtok:

Portland - Phoenix 105:102

Najviac bodov: Bayless 29, Roy 27, Webster a Aldridge po 15 - Stoudemire 27 (11 doskokov), Grant Hill 20, Frye 17, Nash 16 (13 asistencií), štvrtiny: 25:28, 23:27, 22:26, 35:21, 20 559 divákov

Miami - Orlando 104:86

Najviac bodov: Wade 25, Beasley 22, D. Wright a Q. Richardson po 11 - D. Howard 17 (14 doskokov), Redick 13, Pietrus 12, štvrtiny: 33:18, 26:26, 30:16, 15:26, 18 303 divákov

Chicago - New York 98:89

Najviac bodov: Deng 24 (13 doskokov), Salmons 20, D. Rose 18 - A. Harrington, Duhon a Gallinari po 18, štvrtiny: 23:34, 25:16, 21:22, 29:17, 19 791 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.