Domov > Novinky > Basket portál > Európske súťaže > Ružomberčanky prehrali vo Funchale
Ružomberčanky prehrali vo Funchale
18. December 2009 Európske súťaže Autor: Denník Šport

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok vo svojom záverečnom vystúpení v C-skupine Európskeho pohára FIBA 2009/10 podľahli vo štvrtok na palubovke outsidera skupiny portugalského CAB Madeira Funchal 64:68 (36:33). Kým Ružomberčanky sužovali následky minulotýždňovej chrípkovej epidémie, pre ktorú sa v ich dresoch na palubovke predstavilo len 9 hráčok, domáci tím mal problémy so svojou halou, do ktorej zatekalo, a tak museli zápas preložiť do inej telocvične, čo posunulo začiatok zápasu.

CAB Madeira Funchal - MBK Ružomberok 68:64 (17:12, 16:24, 20:22, 15:6)

Najviac bodov Funchalu: Freitasová 18, Sowinská 16, Championová 14

Zostava a body Ružomberka: Lukačovičová 14, Šimkuľáková 13, Murphyová a Chapdelaineová po 7, Podešvová 6 (Grešnerová 8, Černáková 6, Novocká 3, Felixová 0)

TH: 18/11 - 20/15, fauly: 18 - 19 , trojky: 7 - 3

Už minútu po začiatku zápasu viedli domáce basketbalistky 5:0. Ružomberčanky po trojke Chapdelaineovej vyrovnali v 6. min na 11:11, no záver 1. štvrtiny patril opäť Američankám v drese Funchalu Championovej a Sowinskej. Ešte v 25. min portugalský tím viedol 28:20, no potom do útoku zavelila trojkou Grešnerová a po 9-bodovej šnúre viedli v 19. min už zverenkyne AntonaPánisa 34:31. Basketbalistky z Liptova pokračovali v kolektívnom výkone, vďaka ktorému sa dokázali strelecky presadzovať všetky ich hráčky a v 23. min Šimkuľáková zvýšila už na 8-bodový rozdiel pre hosťujúci tím - 47:39. V 28. min sa Funchal priblížil na dva body (49:51), no MBK ich nástup odrazil a do poslednej časti zápasu išiel s 5-bodovým náskokom - 58:53. Na jej začiatku dva koše Championovej stenčili náskok Ružomberčaniek na minimum, v 36. min išli domáce basketbalistky po trojkách Bravovej a Freitasovej do vedenia 63:62. Chapdelaineová dvoma šestkami v predposlednej minúte otočila skóre v prospech Ružomberka - 64:63. Vzápätí Sowinská opäť poslala do vedenia domáce hráčky. Šimkuľáková mala 49 sekúnd pred koncom veľkú šancu, no oba trestné hody zahodila. Na druhej strane Relvová a Correaiová mali pri šestkách pevnejšie nervy a Funchal sa tak mohol tešiť z prvého víťazstva v C-skupine EP FIBA 68:64.

Anton Panis (tréner MBK Ružomberok): "Ťažko sa hodnotí zápas, ktorý sme prehrali v samotnom závere, keď sme nedali 4 trestné hody a stratili dve lopty. Som sklamaný. V závere nám chýbali sily, v našom tíme úradovala chrípka a týždeň sme vôbec netrénovali. Hralo sa v hale, kde bola veľmi vysoká vlhkosť vzduchu, čo nám tiež odčerpalo síl. V obrane sme dnes hrali priemerne, no v útoku boli dievčatá splašené a stratili príliš veľa lôpt."

Ďalší zápas 6. kola C-skupiny Európskeho pohára FIBA 2009/10:

Lemminkainen Klajpeda (Lit.) - Lattes Montpellier (Fr.) 52:72 (11:20, 24:14, 9:18, 8:20)