Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 17. kolo - streda - súhrn
Extraliga mužov - 17. kolo - streda - súhrn
26. November 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 17. kola extraligy mužov v basketbale:

BC Prievidza - BK Svit 85:65 (17:17, 23:12, 17:17, 28:19)

Najviac bodov: Bosák 19, Szalay 17, Ridzoň 16 - Bajič 20, Laco 13, Findura 11

TH: 15/11 - 13/12, fauly: 21 - 18, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Lukáč, Bohucký a Lamoš, 1900 divákov

Prvá štvrtina zápasu v Prievidzi bola vyrovnaná. Domáci viedli 10:5, hostia však rýchlo vyrovnali. V druhej štvrtine už boli iniciatívnejší "baníci" a sériou 15:2 upravili na 27:19. Hráči BC potom kontrolovali priebeh hry a iba raz dovolili svojmu súperovi priblížiť sa na rozdiel 6 bodov (44:38). V 39. min viedli domáci najvyšším rozdielom v stretnutí - o 21 bodov (79:58). Hráči Prievidze podali bojovný výkon, prekvapilo najmä trio Szalay, Kunc a Jašš.

MBK Rieker Komárno - BK SPU Nitra 55:79 (14:22, 18:23, 8:21, 15:13)

Najviac bodov: Gudelj 12, Mišinský 11, Blagojevič 10 - Votroubek 19, Hill 14, D. Novák 13

TH: 14/9 - 14/13, fauly: 14 - 18, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Hlinka, Pipíška a Matejčík, 450 divákov

Domáci vyhrávali prvý a poslednýkrát úplne na začiatku (3:0), potom prebrali obraty zápasu do rúk Nitrania a v 8. min to bolo už 22:10 v prospech majstra. Domáci sériou 11:0 znížili na 21:22, favorit z Nitry však opäť dokázal prejsť na vyššie obrátky a už do veľkej prestávky viedol o 13 bodov. Aj po zmene strán dominovali hostia, ktorí bez problémov doviedli duel do víťazného konca.

Astrum Levice - AB Cosmetics Pezinok 74:89 (16:23, 12:22, 20:25, 26:19)

Najviac bodov: Trimboli 18, Kingsley 16, Klár 11 - Miloševič 23, Nicholson 17, Mičuda 14

TH: 23/14 - 19/15, fauly: 18 - 22, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Cetl, 1300 divákov

Hostia išli od prvej štvrtiny do vedenia, hráčom z Pezinka sa darila najmä streľba, v ktorej domáci za svojím súperom zaostávali. Do šatne išli Pezinčania so 17-bodovým náskokom, ktorí postupne zvyšovali aj v treťom dejstve. V 24. min už bol rozdiel v skóre 21-bodový (33:54). Levičania začali ukrajovať z náskoku hostí až v záverečnej štvrtine, podarilo sa im dokonca stiahnuť bodový rozdiel na 9, ale na viac už nemali síl. Hostia ubránili víťazstvo a triumfovali 89:74.

BK Inter Bratislava - MBK Baník Handlová 75:73 (18:13, 16:17, 25:20, 16:23)

Najviac bodov: Ravasz 15, Polakovič 11, Kucsa 10 - Manojlovič 20, Barišič 17, Glavinič 12

TH: 29/17 - 34/23, fauly: 27 - 27, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík a Kovalčík, 400 divákov

Hoci na konci bola veľká dráma a v záverečnej minúte viedli hostia 73:71, predsa možno hovoriť o zaslúženom víťazstve Interu. Nielen preto, že zvládol posledné sekundy duelu, ale najmä z toho dôvodu, že zväčša viedol v priebehu stretnutia a niekoľkokrát aj o 18 bodov - napr. v 27. min (57:39) a o dve minúty neskôr 59:41.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - ŠKP Banská Bystrica 69:59 (17:19, 18:16, 16:15, 18:9)

Najviac bodov: Mróz 29, Baťka 23, Mielczarek 10 - Immink 15, Hovaňák 13, Znanec 8

TH: 23/14 - 20/16, fauly: 20 - 20, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Zubák, Fuska a Perečinský, 900 divákov

V prvom polčase sa hral rýchly, no strelecky nevýrazný basketbal. Spišiaci dokázali udržať na uzde najlepších hosťujúcich hráčov Imminka či Škaru a keďže si ani oni nepotykali s koncovkou, do kabín sa šlo s chudobným skóre 35:35. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, vďaka dobrým obranám body pribúdali veľmi pomaly. V záverečnej časti sa domáci začali vzďaľovať súperovi. V 36. min viedli 61:52 a hoci sa Banskobystričania snažili v závere znížiť, Spišiaci si taktickou hrou nenechali ujsť.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.