Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Golden State nastrieľalo Minnesote 146 bodov
Golden State nastrieľalo Minnesote 146 bodov
10 November 2009 NBA Written by SITA

Takmer 150 bodov nasúkali v pondelňajšom stretnutí zámorskej NBA basketbalisti Golden State do koša Minnesoty (146:105). Warriors patria medzi tímy s najväčším počtom nastrieľaných bodov, no 146 je aj na ich pomery veľa. Naposledy sa im rovnaký nástrel podaril ešte v roku 1994, keď zdolali taktiež Minnesotu. Domácim tentoraz okrem skvelej ofenzívy fungovala aj obrana, počtom 22 získaných lôpt vytvorili nové klubové maximum od roku 1989. Tréner Don Nelson však jasný triumf nad Timberwolves nepreceňoval: "Musíme si uvedomiť, že naše dve víťazstvá prišli proti trápiacim sa tímom. No treba povedať aj to, že dnes sme hrali naozaj dobre a mnoho vecí sme robili tak, ako sme si zaumienili.“

Zahanbiť sa nedali ani hráči San Antonia a Toronta, ktorí spolu nastrieľali 256 bodov. Vďaka lepšie zvládnutej záverečnej dvanásťminútovke (38:29) nakoniec triumfovali domáci Spurs 131:124, a to aj napriek tomu, že im chýbala dvojica tradičných opôr Tony Parker, Tim Duncan. Oboch spoluhráčov bodovo zastúpil Manu Ginobili, ktorý predviedol jednu zo svojich streleckých explózií a konto súpera nakoniec zaťažil 36 bodmi. "Vpredu sa vždy nejako presadíme, no musíme výrazne zlepšiť obranu. Pred sezónou sme si hovorili, že chceme byť najlepším defenzívnym tímom ligy, no zatiaľ sa tomu ani len nepribližujeme," posťažoval sa napriek víťazstvu argentínsky reprezentant. V drese hostí si pripísal v prvej štvrtine jubilejnú dvojtisícu asistenciu rozohrávač José Calderón, podarilo sa mu to v 298. dueli v profilige.

Po dvoch prehrách s Torontom a LA Lakers sa triumfu konečne dočkali hráči New Orleans. Hornets triumfovali v "meste anjelov" nad Clippers 112:84. Vonku zvíťazil aj Utah, podarilo sa mu to v New Yorku pomerom 95:93. Do tretice boli na pôde súpera úspešní aj basketbalisti Phoenixu. K výhre 119:115 ich priviedol dvojnásobný najužitočnejší hráč ligy Steve Nash. Kanadský rozohrávač nastrieľal 21 bodov, ku ktorým pridal aj 20 asistencií. "Cítil som sa dobre a mal som množstvo energie napriek zápasu s Washingtonom. Najlepšie som sa cítil v poslednej štvrtine, kedy sme rozhodli o našom triumfe,poznamenal Nash.

Výsledky - pondelok:

Philadelphia - Phoenix 115:119

Najviac bodov: Iguodala 24, Speights 20, T. Young 15 - J. Richardson 29, Nash 21 (20 asistencií), Dudley 18, štvrtiny: 27:25, 39:29, 20:30, 29:35, 10 205 divákov

New York - Utah 93:95

Najviac bodov: Douglas 21, W. Chandler 17 (10 doskokov), D. Lee a Hughes po 12 - Boozer 23 (14 doskokov), Kirilenko 23, Okur 18 (12 doskokov), štvrtiny: 25:16, 15:23, 33:30, 29:17, 19 355 divákov

San Antonio - Toronto 131:124

Najviac bodov: Ginobili 36, R. Jefferson 24, George Hill 22 - Bosh 32 (10 doskokov), Tűrkoglu 20, Bargnani 17, štvrtiny: 31:32, 32:31, 30:32, 38:29, 17 714 divákov

Golden State - Minnesota 146:105

Najviac bodov: Azubuike 31, A. Randolph 23, Morrow 20 - Flynn 20, A. Jefferson 18, Pavlovič 17, štvrtiny: 33:29, 41:26, 37:22, 35:28, 15 468 divákov

Los Angeles Clippers - New Orleans 84:112

Najviac bodov: R. Butler, Kaman a R. Davis po 14 - Devin Brown 25, Paul 24 (10 asistencií), David West 17, štvrtiny: 28:35, 18:25, 17:34, 21:18, 14 760 divákov

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.