Domov > Regionálne súťaže

09.12.2008 | Basketland | Basket portál - Slováci v zahraničí

Francúzske ženské súťaže pokračovali aj víkend 13.kolom

LFB

Challes - Lattes-Montpellier 83-78 (20-12, 14-20, 20-19, 16-18 - Pr1 : 2-2, Pr2 : 11-7)

Družstvo Challes vyhralo tento zápas až po dvoch predĺženiach. Domáce hráčky si postupne vytvárali náskok, ktorý však súper neustále znižoval. Veľké problémy mali v obrane s hráčkou Mosch, ktorá im strelila 30 bodov. Po nerozhodnom výsledku v normálnom hracom čase, nasledovalo prvé predĺženie, v ktorom diváci videli len dva koše a opäť nerozhodný stav. O víťazovi sa rozhodlo až v druhom predĺžení. Do štatistiky za domácich sa zapísali slovenky Martina Gyurcsi-Luptáková (12 bodov, 10 doskokov a 6 asistencií) a Silvia Bedu-Janoštinová (21 bodov a 8 doskokov). Challes patrí 3. priečka s 22 bodmi.

NF1

Toulouse – Roche Vendee BC 85-82 (24-24, 46-40, 60-62).

Roche Vendee z druhej priečky v tabuľke hosťovalo na palubovke družstva zo štvrtej priečky. Domáce nastúpili bez dvoch zranených pivotov, čo však nepomohlo hosťom k získaniu bodov za víťazstvo. Zápas mal vyrovnaný priebeh, ale Tuolouse nakoniec vyťažil zo streleckej úspešnosti trojkových pokusov (13/24) a zónovej obrany 2:3, ktorou zatvorili priestor pod košom. Zo slovenských hráčok za Roche Vendee sa presadili Libičová Lívia (19 bodov, 5 doskokov) a Lucia Lásková (12 bodov, 4 doskoky). Patrí im 2.miesto v tabuľke.

NF2

Skupina A:

Roquebrune Cap-Martin - Saint-Chamond 61-50 (9-13, 27-22, 40-36).

Roquebrune Cap-Martin - Adriana Opralová (13 bodov) a Lucia Opralová (1 bod), 11. priečka