Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga žien - streda - súhrn
Extraliga žien - streda - súhrn
14 March 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

BRATISLAVA 11. marca (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien:
Skupina o 1. - 6. miesto - 26. kolo:
ŽBK Whirlpool Poprad - BSS Košice 61:84 (13:18, 18:27, 10:18, 20:21)
Najviac bodov: Kmeťová 22, Brezániová 13, Matajová 8 - Aubryová a Razmaiteová po 16, Vacková a Kovaľová po 12
TH: 23/17 - 13/9, fauly: 13 - 21, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Hlinka a Daňo, 130 divákov
V dôležitom dueli o 4. priečku podľahli Popradčanky tímu BBS Košice napokon o 23 bodov (61:84). Basketbalistky ŽBK Whirlpool, ktoré potrebovali zvíťaziť o 11 bodov, nezachytili úvod a už v 3. min prehrávali 3:10, pričom hostky z toho strelili tri trojky. Kvalita hry do polčasu upadla, hráčky BSS sa však na rozdiel od domáceho tímu presadzovali strelecky. Ani po veľkej prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. V záverečnej štvrtine sa Popradčanky snažili o zvrat, ale Košičanky už bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca.
BK ´99 PU Prešov - MBK Ružomberok 47:80 (15:26, 13:14, 9:23, 10:17)
Najviac bodov: Čižmárová 12, Karavajevová 10, Maščeníková 8 - Podešvová 22, Grešnerová 19, Kupčíková 11
TH: 16/10 - 14/10, fauly: 17 - 18 , trojky: 5 - 3, rozhodovali: Lukáč a Donát, 50 divákov
Prešovčanky v oklieštenej zostave v prvom polčase ešte dokázali držať s favorizovanými súperkami krok, ale po zmene strán sa už prejavila kvalita Ružomberka. Hostky napokon zvíťazili vysoko o 33 bodov.
Maxima Broker Košice - Inpek UKF Nitra 84:59 (29:13, 26:15, 13:17, 16:14)
Najviac bodov: Šalkauskeová 19, Minčíková 18, Hricková 16, Lawlessová 15 - Šujanová 18, Kalafutová 13, Sujová 10
TH: 22/17 - 12/9, fauly: 15 - 19, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Zubák a Šarišský, 400 divákov
Domáce basketbalistky od úvodu stretnutia nenechali nič na náhodu a už v 6. min viedli 12:6. Hráčky tímu Maxima Broker postupne zvyšovali svoje vedenie, ktoré sa napokon natiahlo na zaslúžených 25 bodov. Košičanky predčili hostky z Nitry po všetkých stránkach a nedali im ani najmenšiu šancu na priaznivý výsledok.
Skupina o 7. - 10. miesto - 23. kolo:
Cassovia Košice - Slovan Bratislava 75:73 (22:16, 22:14, 15:16, 16:27)
Najviac bodov: Z. Fabiánová 28, Žingorová 18, Horváthová 15 - Križmová 20, Riecka 16 (3 trojky), Malinková 11
TH: 7/3 - 18/8, fauly: 12 - 9, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Hrabuvčin a Špirka, 50 divákov
Domáce basketbalistky mali výborný nástup a svoje bodové vedenie si udržiavali až do tretej štvrtiny. Potom sa však hostky z Bratislavy zbavili nervozity a v predposlednej minúte dokázali vyrovnať na 73:73. Víťazstvo Cassovie zabezpečila v záverečnej minúte najlepšia strelkyňa zápasu Fabiánová dvojbodovým košom.