Domov > Novinky > Basketland n.f. > BL Streetball > V Banskej Bystrici sme spoznali finalistov 3x3 Basket Tour 2014
V Banskej Bystrici sme spoznali finalistov 3x3 Basket Tour 2014
30 July 2014 BL Streetball Written by Daniela Čonková

V sobotu 26. júla 2014 pokračoval deviaty ročník 3x3 Basket Tour predposledným podujatím v Banskej Bystrici. Pred nákupným centrom Europa organizátori privítali na celkovo štyroch hracích kurtoch 41 tímov v štyroch kategóriách. Priestor pred známym nákupným centrom sa tak na jeden deň premenil na miesto nekompromisných a kvalitných súbojov pod deravými košmi.

V mužskej kategórii sa všetci tešili najmä na súboj medzi priebežne vedúcim tímom Beči a jeho kamaráti a dlhoročnou streetballovou „stálicou“ Letným Vánkom, ktorý prišiel len na druhé podujatie v rámci tohtoročnej tour, nakoľko doteraz absolvoval najmä podujatia mimo Slovenska. Jaro Ciho (Letný Vánok):Bolo to iba naše druhé podujatie na Basket Tour a iba tretie na Slovensku tento rok. V tíme sme sa dohodli, že tento rok sa pokúsime zabojovať o postup na nejaký medzinárodný turnaj a keďže na Slovensku, z rôznych príčin, to tento rok nie je možné, tak sme to skúšali v okolitých krajinách, a to v Maďarsku, Rakúsku a v Čechách.“ Chalani z týchto tímov sa v sobotu stretli hneď dvakrát. Prvý zápas vyhrali Michal Kožár, Juraj Haššan a Ivan Židzik (Beči a jeho kamaráti). Na základe predpokladov sa tieto tímy stretli aj vo finále, kedy však už Letný Vánok nič nepodcenil a výbornou obranou získal v Banskej Bystrici prvenstvo a taktiež najvyššie prize money z celej 3x3 Basket Tour 2014 vo výške 611 EUR, z toho 500 EUR v hotovosti. Na treťom mieste sa umiestnil tím z Českej republiky Grit & Grind, ktorý sa na tour predstavil po prvý krát na Zemplínskej Šírave a svoje umenie a príjemné vystupovanie prišiel predviesť aj do Banskej Bystrice.

IMG 4066

Jaro Ciho (Letný Vánok):Do Banskej Bystrice sme sa tešili, že si konečne zahráme na Slovensku a v Bystrici bola vždy výborná atmosféra. Chceli sme nadviazať na ročníky, v ktorých sme tu vyhrali a som veľmi rád, že sa to podarilo. Boli sme veľmi zvedaví, aká kvalita príde a samozrejme aj na suverénnych lídrov. Musím povedať, že tím Beči a jeho kamaráti nás veľmi potrápili a som rád, že vzniklo toto družstvo, ktoré po čase má kvalitu a potenciál. Dúfam, že do budúcnosti tých družstiev bude stále viac a viac a 3X3 basket bude na Slovensku stále populárnejší.

Michal Kožár (Beči a jeho kamaráti):Streetbalu v Banskej Bystrici som sa zúčastnil prvý krát a komplexne to hodnotím veľmi pozitívne. Príjemné prostredie, veľa známych a kamarátov, streetballové súboje, pri ktorých sme sa zabávali aj si zdravo zasúťažili. Po organizačnej stránke som nepostrehol výrazné zaváhanie a po hernej stránke nás mrzí najmä náš výkon vo finále, ktoré sme odohrali zle a nedokázali sme druhý krát v ten deň poraziť Letný Vánok. Víťazom gratulujeme a organizátorom prajem, aby sa im aj do budúcna darilo organizovať takéto akcie.

IMG 4160

V ženskej kategórii sa na prvom mieste umiestnil domáci tím „to pride vekom“ , ktorý vo finále porazil dievčatá z tímu „789100“. Bronzové medaile si za svoju hru odniesol ďalší tím z Česka „Grit & Grind ženy“.
Juniorskú kategóriu zastupovalo spolu sedem tímov. Z víťazstva sa tešil tím, na Slovensku s momentálne veľmi populárnym názvom, „Kajšmentke“, druhí skončili chalani z „Triple threat“ a tretí boli „Junáci“, ktorí si tak zabezpečili aj tretie postupové miesto na finálové podujatie. Prekvapením bola piata priečka doterajších lídrov priebežného poradia z tímu „Ftefanovci“. Chalani si však možno len šetrili sily do Piešťan, kam vďaka výhram z Vajnor a Zemplínskej Šíravy postupujú z prvého miesta.

IMG 3713

V kategórii Open Mix vyhral tím „Ty Krava“, ktorý vo finále porazil domáci tím „Daniela“. Na treťom mieste sa umiestnili hráčky a hráči z tímu „Túlavá Morka“.

V sobotu nechýbali ani individuálne doplnkové súťaže. Najpopulárnejšou a jednoznačne najzaujímavejšou disciplínou sa v ten deň stala súťaž Streetsportline Slam Dunk Contest. Pocity z nej nám opísal spíker podujatia Martin „Shilo“ Šilan: „Banskobystrický Streetsportline Slam Dunk Contest ukázal, že na Slovensku rastie nová generácia veľmi šikovných, dynamických a kreatívnych "letcov". Absolútne dominantným bol už niekoľkonásobný víťaz rôznych smečiarskych súťaží Adam Antoni, ktorý predviedol niekoľko kúskov, ktoré divákov priviedli do varu a miestami až do nemého úžasu. Netreba zabudnúť ani na Matesa a Ondra Krivuša, ktorí mu výborne sekundovali. Sám sa musím priznať, že som raz stratil reč a dávno si nepamätám takú úroveň smečiarskej súťaže ako v BB. Tešíme sa na Grape a veríme, že to bude rovnako veľkolepá show!

3x3 Basket Tour 2014 ukončí svoju tohtoročnú sezónu na finálovom podujatí na Grape festivale v Piešťanoch dňa 16.8.2014.