Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
04 March 2012 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Štyri víťazstvá a tri prehry, taká je bilancia 9. týždňa v BK Považská Bystrica. Juniori odohrali iba jeden zápas, súpera z Banskej Bystrice premohli choroby, Popradčanov naši zdolali zlepšeným výkonom v druhom polčase. Starší žiaci dlho vzdorovali lídrovi zo Spiša, s Košicami si hladko poradili, hoci ich bolo len osem. Žiaci naznačili výsledkové zlepšenie proti Banskobystričanom. Starší minibasketbalisti si pripísali s Liptovským Mikulášom dve povinné víťazstvá, schuti si zahrali všetci chlapci z družstva.

JUNIORI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BKM POPRAD SVIT 89:49 (21:21, 39:38, 64:42)

PB: Petráš 16, Mištrík 15, Belavý 11, Kováčik 9, Peťovský 8, V. Michálek 6, M. Mikuláš 6, Martinček 6, Moravík 4, Adam Štefek 3, Kunovský 3, Majerčák 2. Tréner: Peter Torda

Nedôslednou obranou, nedodržiavaním stanovených zásad a žiadnou koncentráciou na zápas sme dovolili súperovi skórovať 38 bodov za polčas, (39:38 stav po prvom polčase). Hráči akoby si mysleli, že súper sa porazí sám. Po dôslednom dohovore v šatni prišlo v druhom polčase k zmene myslenia. Začali sme agresívnejšie, zrýchlili sme hru a súperovi sme dovolili skórovať len 11 bodov v druhom polčase. Potešujúcim faktom je to, že všetci hráči, ktorí zasiahli do zápasu aj skórovali.

STARŠÍ ŽIACI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES 69:94 (19:26, 38:44, 58:65)

PB: Drbul 15, Janiga 14, Pekný 12, Belúch 10, Majtán 6, M. Michálek 6, Michalík 4, Hrebičík 2. Tréner: Peter Roman

Proti lídrovi súťaže sme nastúpili s osmimi hráčmi a bez rešpektu. Až do 32. minúty mal súper len mierny náskok (60:67), potom nám došli sily a súper postupne zvýšil náskok až na konečných 25 bodov. Presadzovali sme sa hlavne hrou 1 na 1, ktorá nám vechádzala, brzdilo nás však nepremieňanie nájazdov na koš a 13 zahodených TH. Tiež sme súperovi dovolili viackrát jednoducho skórovať po našich obranných chybách, ale dokázali sme si, že aj so Spišiakmi sa dá hrať vyrovnanejší zápas ako sme s nimi hrali doteraz, avšak potrebujeme hrať po celý zápas koncentrovane a nerobiť zbytočné chyy v obrane.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - JUNIORBASKET KOŠICE 75:56 (20:10, 42:18, 54:39)

PB: Janiga 20, M. Michálek 17, Pekný 14, Belúch 10, Drbul 8, Majtán 4, Michalík 2, Hrebičík, Smatana. Tréner: Peter Roman

Do zápasu sme nastúpili s jasným cieľom vyhrať a to sme dokazovali od prvých okamihov. Súper dal síce prvý koš, ale potom sme zaznamenali 8 bodov v rade a už sme vedenie nepustili počas celého zápasu. Súpera sme zaskočili výbornou obranou a problémy nám v prvom polčase robil len úzkostlivý  meter rozhdocov a prísne posudzovanie faulov. Navyše sme hrali pestro v útoku, nebezpeční sme boli z diaľky, pri prienikoch i rýchlym protiútokom. V tretej štvrtine prišlo uspokojenie a strata koncentrácie čím sa súper dostal do hry a pomaličky znižoval. Najviac sa k nám priblížil na 14 bodov (50:36, 53:39). V poslednej štvrtine sme však znova zapli v obrane a dostali rozdiel v skóre znova nad 20 bodov. Osem našich hráčov si zaslúži pochvalu za oba výkony, mrzieť nás však možu výpadky v zápasoch, ktoré vyplývajú zo straty koncentrácie a stoja nás lepšie výsledky.

ŽIACI

ŠKP BANSKÁ BYSTRICA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 104:61  (50 : 31)

R. Červenec 14, Čunderlík 11, Hromadík 11, Smatana 8, Bisaha 7, Brigant 4, Mahdoň 3, Moriš 2, Šulka 1, Pekar 0, Velič 0. Tréner: Andrej Péli

ŠKP BANSKÁ BYSTRICA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 94:59  (40 : 30)

Hromadík 13, Brigant 10, Bisaha 9, R. Červenec 8, Smatana6, Velič 6, Moriš 4, Čunderlík 3, Mahdoň 0, Pekar 0, Šulka 0. Tréner: Andrej Péli

Na domácej palubovke sme v novembri 2011 podľahli tomuto súperovi v prvom zápase o 55 bodov a v druhom zápase o 65 bodov. Oproti novembrovým domácim zápasom sme v sobotu, v Banskej Bystrici, disponovali kvalitnejšou zostavou, čo sme chceli pretaviť do lepších výsledkov. S výnimkou prvej štvrtiny v prvom zápase (36:9) sme predviedli veľmi sympatický bojovný výkon, za ktorý si naši hráči zaslúžia pochvalu. Ak by sme sa dokázali vyvarovať zbytočných nevynútených chýb, mohli sme pomýšľať na ešte lepšie výsledky. Na našej strane dominovala v oboch zápasoch útočná fáza hry nad obrannou. Okrem odstránenia značných nedostatkov v obrannej činnosti musíme popracovať aj na doskakovaní pod oboma košmi.

STARŠÍ MINIBASKETBALISTI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 77:14 (19:4, 38:8, 58:10)

Krčmárik 18, Janíček 12, Zachar 10, Turanyi 6, Vlnieška 5, Koprda 5, S. Mytník 4, Marenčin 4, S. Pekár 4, Sika 3, Ďurica 2, Lovíšek 2, S. Hoferica 2, Pauliny. Tréner: Vladimír Kostka

Lovíšek 22, Zachar 10, S. Mytník 8, Janíček 7, Krčmárik 6, Pauliny 4, Turányi 4, Sika 4, Koprda 4, S. Hoferica 2, S. Pekár 2, Vlnieška, Marenčin, Ďurica. Tréner: Vladimír Kostka

Hrali sme proti slabšiemu súperovi, na ktorom sme mohli skúšať postupný útok, vyhadzovanie z autu, rýchlu hru dopredu, čo sa nám aj darilo. Chlapci bojovali aj keď už bol rozdiel v skóre vysoký, za čo im patrí pochvala. Všetci hráči si schuti zahrali.