Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Slováci v B-divízii s prvou výhrou
Slováci v B-divízii s prvou výhrou
03 August 2011 Reprezentácie Written by Patrik Polcer

SLOVENSKO U16- DÁNSKO U16 72:70

(21:15, 31:32, 46:44)

SLOVENSKO U16: Nemčok 29, Belavý 12, Cibák 7, Baluch 5, Jánošík 4 (Bojkovský 10, Ábel 3, Sagula 2, Vago 0, Cservenka 0) Tréner: F. Kubala

DÁNSKO U16: Hansen 22, Lund 21, Neidhardt 7, Hoeier 2, Rasmussen 0 (Petersen 14,Christensen 4, Baare 0, Sarhan 0, Nielsen 0) Tréner: T. Ginnerup- Nielsen

ŠTVRTINY: 21:15, 10:17, 15:12, 26:26 FAULY: 18:14 , TH: 11/20-18/25, TROJKY 7:4 , 50 divákov, Rozhodovali: Bekteshi, Stasiev, Berekashvili

Priebeh zápasu:

Slováci vstúpili do zápasu dobre, mali hneď na začiatku 7 bodový náskok. Darila sa im streľba zo stredných vzdialeností a aj agresívna osobná obrana prinášala svoje ovocie. Po prestriedaní hráčov šla úroveň hry našich dole. Do kabín sa odchádzalo za stavu 31:32 pre Dánsko. V druhom polčase sa Slováci stále držali v miernom náskoku. 4 minúty pred koncom viedli aj o osem bodov, ale zápas mal zase dramatickú dohru. Po nepremenených trestných hodoch Belavého mali Dáni posledný útok, ale ich posledná strela našťastie nespadla do koša. Slováci sa tak môžu tešiť z prvej výhry na šampionáte.

Hlas trénera:

V zápase, ktorý bol o morálke a sile kolektívu sme najmä v prvej štvrtine predvádzali agresívnu obranu, ktorou sme súpera prinútili zakončovať na hranici 24 sekundového limitu z ťažkých pozícií. Napriek slabej prechodovej fáze sme sa presadzovali z postupného útoku po nacvičených kombináciách. Pri rotácii hráčov z lavičky sa však obraz obrannej hry rapídne zmenil a do polčasu bolo vyrovnané. V druhom polčase sme ukázali väčšiu vôľu po víťazstve a napriek zbabranému záveru sme konečne na šampionáte dotiahli zápas do víťazného konca. "