Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Karlovka cez víkend bez prehry
Karlovka cez víkend bez prehry
19 January 2011 Slovenské súťaže Written by Patrik Polcer
 Po dlhšej vianočnej a novoročnej basketbalovej pauze, nastal v Karlovke opäť basketbalový víkend. Ten sa niesol v duchu víťazstiev Karlovky, keď vo všetkých zápasoch daných kategórií odchádzali z palubovky hráči mládežnického basketbalového klubu víťazne.

1. liga muži o 9. - 16. miesto

MBK Karlovka Bratislava – Daskit Lučenec 74 : 62                                 (18:19, 36:27, 59:47)

Karlovka: Michalica 15, Tóth-Vaňo 14, Ciho J. 13, Kandravý 8, Krcho 5 ( Pulman 6, Neumar 6, Krajčír 5, Pešek 2, Bartek 0, Švec 0, Mačura 0) Tréner: P. Ivanovič           Lučenec: Galovič 30, Tarabus 14, Šofár 7, Čemerička 7, Sychra 4 (Kukla 0, Hiadlovský 0, Budáč 0, Mázor 0) Tréner: M. Tarabus

ŠTVRTINY: 18:19, 18:8, 23:20, 15:15 , FAULY: 23 - 25, 5 faulov: Neumar 33. Tóth-Vaňo 38. - Galovič 36., Tarabus 38.,  TH:27/15 – 24/11 ,  TROJKY: 9 - 3, 15 divákov, Rozhodovali: Matejčík, Fontányi

Priebeh zápasu: Úvodná štvrtina zápasu bola vyrovnaná, kde sa hostia opierali hlavne o výkon skúseného Tarabusa. V druhom dejstve domáci zabrali a výbornou obranou a rýchlymi protiútokmi si vytvorili polčasový náskok 9 bodov, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Druhý polčas sa hostia snažili znížiť bodový rozdiel, no domáci to nepripustili a umnou taktickou hrou dotiahli stretnutie do víťazného konca.

Hlas trénera: Zápas proti Lučencu bol pre nás veľmi dôležitý. Síce sa nám nepodarilo odstaviť od lopty ich najlepšieho strelca Galoviča, no na druhej strane sme ustrážili najskúsenejšieho hráča hostí Tarabusa a to považujem za jeden z kľúčových bodov nášho úspechu. S útočnou hrou som bol celkom spokojný, no na druhej polovici ihriska musíme ešte zapracovať, hlavne v teamovej obrane. Do zápasu sa nám podarilo zapracovať 10 hráčov a každý z nich prispel svojou prácou na ihrisku k zaslúženému víťazstvu.“

MBK Karlovka Bratislava – BK ´99 Prešov  93 : 74

(26:14, 49:33, 72:47)

Karlovka: Ciho J. 24, Michalica 24, Krcho 15, Tóth-Vaňo 13, Kandravý 2 (Krajčír 10, Pešek 3, Bartek 2, Mačura 0, Dulovič 0, Pulman 0) Tréner: P. Ivanovič

Prešov: Kancír P. 26, Kancír V. 4, Boroň 4, Šeminský 2, Seman 0 (Kačala 20, Novický 7, Šveda 6, Kalabiška 5, Lašák 0) Tréner: M. Čižmárik

ŠTVRTINY: 26:14, 23:19, 23:14, 21:27 , FAULY: 34 - 32, 5 faulov: Pešek 32., Bartek 35., Ciho J. 37. - Kancír V. 35. Šveda  35., Boroň 37., Kancír P. 39, TH:39/24 -  44/36,   TROJKY: 3 - 2, 15 divákov, Rozhodovali: Matejčík, Fontányi

Priebeh zápasu: Nedeľný duel mali v rukách od začiatku domáci, keď si už v prvej štvrtine vytvorili dvojciferný náskok. Hostia mali od úvodných minút problémy s faulami, na čo musel ich tréner reagovať prestriedaním. Do šatni po 20. minútach odchádzala Karlovka so 16 bodovým náskokom. V druhom polčase domáci ešte viac zabrali a rozdiel v skóre zvýšili na 25 bodov. V poslednej štvrtine Karlovka na chvíľu poľavila, čo využil súper na zníženie bodového rozdielu, no domáci žiadnu drámu nepripustili a zápas doviedli do víťazného konca. Zápas bol poznačený nervozitou na oboch stranách, keď rozhodcovia udelili po 2 technické chyby obom družstvám.

Hlas trénera: V nedeľu sme privítali mladé bojovné družstvo Prešova, ktoré sa snažilo hrať rýchly moderný basketbal, v tom sme mu však našou obranou zabránili a tempo hry sme diktovali my. Dobrým odstavovaním a následným obranným doskokom sme si vytvárali pozície na rýchly protiútok. Aj keď nám chýbali dvaja najvyšší hráči, i napriek tomu sme dominovali pod oboma košmi. Chcem poďakovať celému teamu za predvedený výkon a som rád, že sme vstúpili do bojov o záchranu dvoma domácimi víťazstvami.“

DL kadeti

MBK Strojár Malacky- MBK Karlovka Bratislava  25:97                        (8:22, 10:46, 18:66)

Malacky: Škoda 8, Pištelák 7, Izakovič 4,  Bobčaník 4, Baláž 0 (Matúšek 2, Vakmirovič 0 ) Tréner: Izakovič                                                                                                            Karlovka: Slezák 26, Hlivák 18, Senohradský 15, Sagula 10, Cibák 8 (Nitrianský 16, Cengel 4 ) Tréner: F. Kubala, asistent trénera: I. Čonka

ŠTVRTINY: 8:22, 2:24, 8:20, 7:31 , FAULY: 13 - 8,TH: 5/3- 16/7 TROJKY:  2– 2, 50 divákov, Rozhodovali: Dujava, Valo

Komentár k zápasu: Zápas bol jednoznačne v réžii hosťujúceho družstva z Karlovky, ktorého hráči si nepripustili zbytočné komplikácie a bez väčších problémov si postrážili povinné víťazstvo. Do hry sa zapojilo všetkých 7 hráčov, ktorí boli k dispozícii a všetci si z chuti zahrali. Družstvo Malaciek statočne bojovalo až do konca zápasu, čo bolo z ich strany veľmi sympatické.

MBK Lokomotíva Sereď – MBK Karlovka Bratislava   65:86                  (12:15, 35:40, 45:65)

Sereď: Kubačka 18, Fiala 17, Matuška 9, Uhliar 8, Jančár 2, ( Rucz 9, Mihálik 2, Svatek 0, Vrba 0). Tréner: Živner                                                                                                 Karlovka: Švec 26, Slezák 12, Cibák 10, Senohradský 10, Sagula 2, (Hlivák 22, Dostál 2, Vago 2,  Cengel 0, Nitriansky 0, Richardson 0). Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 12:15, 23:25, 10:25, 20: 21 , FAULY: 18 – 19, 5 faulov: 34. Cibák. TH: 19/12 – 16/12 , TROJKY : 3 – 12 (7 Hlivák),  45 divákov, Rozhodovali: Pešta, Reichwalder

Priebeh zápasu: Od úvodu zápasu si hostia vypracovali jednociferný náskok, ktorý si udržiavali, v druhej štvrtine ho dokázali natiahnuť na dvojciferný rozdiel. Domáci však využili rotáciu mladších hráčov a do šatní odchádzali teamy s rozdielom piatich bodov. Po zmene strán, akoby domácim dochádzali sily, ťažko sa dostávali do streleckých pozícií, neboli úspešní na doskoku, v zónovej obrane bolo čím ďalej viac dier a bodový rozdiel sa postupne dostal až na úroveň 28 bodom. Po prestriedaní v závere zápasu bol konečný rezultát o 21 b.

Hlas trénera: Som šťastný, že sme zvládli tento kvalitný kadetský zápas v nekvalitnom kadetskom prostredí a vstúpili sme do súťaže v Novom roku víťazne. O tom, že Sereď je nebezpečný, zohratý team sa presvedčili hráči Považskej Bystrice, ktorí na tejto horúcej pôde prehrali vyhratý zápas o 3 body. Popasovali sme sa so zónovou obranou súpera, ktorá nám vzhľadom na choroby a tresty viacerých hráčov zo základnej rotácie vyhovovala, a umožnila šetriť sily v útoku. Vyzdvihol by som najmä výkon obvodových hráčov, rozumne reagovali počas celého zápasu, dodržiavali stanovenú taktiku a dostali organizáciu hry na úroveň akú by sme si predstavovali.“

Starší žiaci

BK Domov Topoľčany - MBK Karlovka Bratislava  32 : 42
(16:8, 24:15, 29:32, 32:42)

Karlovka: Richardson 16, Barica Peter 9, Sudek 6, Barica Pavol a Harton po 4, Kadúch 2, Čederle, Hanach, Tučnik, Motrot a Škula 0
Topoľčany: Biro a Halmes po 8, Kopecky 7

Štvrtiny: 16:8, 8:7, 5:17, 3:10  Fauly: 13-7, Rozhodovali: Raučina, Jurča

Domov Topoľčany - MBK Karlovka Bratislava  20 : 62
(4:17, 12:28, 16:44, 20:62)

Karlovka: Sudek 17, Richardson 15, Motrot 9, Harton 8, Čederle 4, Barica Peter 3, Barica Pavol, Kadúch a Tučnik  po 2, Hanach 0
Topoľčany: Kopecký, Biro a Halmes po 4, Bečka 2

Štvrtiny: 4:17, 8:11, 4:16, 4:18  fauly: 13-5, Rozhodovali: Raučina, Jurča

Slovo trénerky: Po absolútne nezvládnutom prvom zápase sa chlapci vzchopili a druhý zápas už ukázali to čo majú natrénované. Bodovo sa najviac zaskveli Richardson a v druhom zápase aj Sudek.“

Mladší žiaci

BAO TJ Strojár Malacky – MBK Karlovka Bratislava      31:61             (12:18, 0:12, 9:24, 10:7)

Malacky: Pavelka 10, Velebný a Žáček po 5, Pukančík 4, Medrický 3, Kujan a Tedla po 2      Karlovka: Furinda 14, Kadúch, 9, Doležaj 8, Šamo a Havel 5, Devečka, Pohančenik, Majerčík, Vaňo a Šimkovic po 4

TH: 7/23 – 8/18, TROJKY: 0/1, FAULY: 12/19, Rozhodovali: Mekelová, Višniarová

BAO TJ Strojár Malacky – MBK Karlovka Bratislava      34:61               (8:17, 12:10, 6:24, 8:10)

Malacky: Žáček 8, Valla, Velebný a Pukančík 6, Tedla 4, Medrický a Pavelka 2     Karlovka: Furinda 17, Šamo 10, Havel 8, Devečka a Kadúch 6, Doležaj 4, Pohančenik, Zeithaml, Vaňo, Šimkovic a Perniš po 2

TH: 2/6 – 5/16, TROJKY: 0/0, FAULY: 12/11, Rozhodovali: Mekelová, Višniarová

Slovo asistenta trénera: Pred týmto zápasom zaznelo staré známe „obrana vyhráva zápasy“ a musím povedať, že hráči si túto vetu zobrali k srdcu. Predviedli krásny tímový výkon v obrane, pekné kombinačné a aj individuálne akcie v útoku, bojovali o každú loptu. Vyskytli sa určite aj menšie, či už obranné alebo útočné chybičky, ale určite na ich odstránení   zapracujeme. Neostáva mi nič iné ako chlapcom za predvedený výkon poďakovať, určite ním potešili aj svojich rodičov, ktorí nám vytvorili „domácu“ kulisu, za čo im tiež veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že nás tento zápas povzbudí do ďalšej práce, aby sme mohli minimálne v takýchto výkonoch pokračovať.“