Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Víkendový telegram z Karlovky
Víkendový telegram z Karlovky
14 December 2010 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Basketbalový víkend v Karlovke na šťastie nebol poznačený štrajkom rozhodcov a všetky naplánované basketbalové stretnutia boli odohrané v riadnych termínoch.

Juniori vycestovali na svoj prvý zápas nadstavbovej časti oblastnej juniorskej súťaže do Bánoviec nad Bebravou, kde po veľmi zlom prvom polčase vysoko podľahli domácemu družstvu.

Kadeti Karlovky v celoslovenskej lige privítali na domácej palubovke „béčko" so Spišskej Novej Vsi, s ktorým si ľahko poradili a vyhrali rozdielom vyše 100 bodov.

Starší aj mladší žiaci hrali svoje zápasy na súperových ihriskách a u oboch teamov skončil víkend úspešne. Starší žiaci vyhrali oba zápasy v Dunajskej Strede a mladší žiaci dominovali v dvojzápase v Ivánke pri Dunaji.

Juniori oblasť západ

BBK Bánovce nad Bebravou - MBK Karlovka Bratislava 98 : 54

(37:15, 63:17, 86:37)

BBK Bánovce: Gajdoš31, Makiš D. 21, Bučko 18, Filo 15, Makiš A. 6, Lahky 5, Šišmič 2, Gyuttment 0, Šebeň 0, Tréner: T. Paško

MBK Karlovka: Hlivák 15 (5 trojek), Murín 11, Nitriansky 8, Braun 8, Šovčík 4, Dostál 3, Trnovský 3, Cengel 2, tréner: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 37:15, 26:2, 23:20, 12:17) , FAULY: 14 - 15,  TH: 15/9 - 9/6 , TROJKY : 1 - 5,

40  divákov, Rozhodovali: Beňo, Lacko st.

Priebeh zápasu: Úvodné minúty zápasu boli vyrovnané, kde najviac hostí ťahal Hlivák presnou streľbou spoza trojkového oblúka. Domáci si však už v prvej štvrtine vybudovali dosť veľký náskok, ktorý v druhej štvrtine narástol až na 46 bodov. Hostia si nevedeli dať rady so zónovou obranou súpera a strácali veľa lôpt, z čoho ťažili domáci basketbalisti a ľahko skórovali. Po prestávke už hostia hrali trpezlivo a disciplinovane a začali sa presadzovať proti súperovej obrane. Druhý polčas sa hral pomerne vyrovnane, no domáci už svoj náskok nestratili a zaslúžene vyhrali.

Hlas trénera: Prvý polčas nám vôbec nič nevychádzalo, nedodržiavali sme taktické pokyny, hrali sme chaoticky proti súperovej zóne, z čoho pramenili naše straty lôpt a následne rýchle protiútoky súpera, ktoré sme nedokázali zastaviť. V druhom polčase bolo badať veľké zlepšenie ako v obrannej, tak aj v útočnej fáze hry. Náš výkon sa zlepšoval každou minútou a nakoniec sa nám podarilo vyhrať poslednú štvrtinu o 5 bodov, za čo patrí vďaka hráčom, že bojovali za veľmi nepriaznivého stavu až do konca zápasu."

DL Kadeti

MBK Karlovka Bratislava- BK 04 LB SNV „B" 132:27

(32:8, 62:14, 98:22)

MBK Karlovka: Bojkovský 22, Sagula 16,  Cibák 14,  Slezák 11, Švec 4 (Hlivák 28, Dostal 16, Senohradský 15, Nitriansky 4, Novotný 2) Tréner: F. Kubala

SNV B: Oravec 6, Antoni 6, Fabry 4, Dvorjak 2, Klešč 2 ( Kožík 3, Rušňak 2, Sitko 2, Bučak 0, Kovalík 0) Tréner: Mačupa

ŠTVRTINY: 32:8, 30:6, 36: 8, 34: 5 , FAULY: 17 - 11, 5 faulov: 16. Antoni. TH: 17/13 - 11/6 , TROJKY : 11 (Hlivák 6) - 1,  10 divákov, Rozhodovali: Cibák, Ivanovič

Priebeh zápasu: Od úvodu si domáci vypracovali dostatočný bodový odstup, ktorý bol odzrkadlením kvalitatívnych rozdielov oboch teamov. Je potešiteľné, že obe strany sa snažili hrať naplno celých 40 minút, aj keď sa zápas odohral bez registrovaných rozhodcov. Domáci sa neuspokojili s vysokým rozdielom v skóre a najmä na prácu v defenzíve sa dalo pozerať. Hostia sympaticky bojovali a snažili sa hrať svoju bojovnú hru.

Hlas trénera: „Sme radi, že sme napriek „štrajkovej pohotovosti" rozhodcov a  dohode s teamom rezervy Spišiakov dokázali odohrať aspoň jeden zápas kadetskej ligy. Duel bol plne v našej réžii, preto sme si mohli vyskúšať pár trénovaných variantov v obrannej fáze hry, ktorá nám fungovala opäť o niečo spoľahlivejšie. Pochvala patrí aj hráčom súpera, ktorí aj napriek nepriaznivému výsledku odohrali s vysokou bojovnosťou na oboch stranách ihriska."

ŠG DAC Dunajská Streda - MBK Karlovka Bratislava 18 : 87
MBK Karlovka: Sudek a Richardson po 19, Ibara 16, Doležaj 12, Kadúch a Hanák po 6, Hedera 4, Harton 3, Tučnik 2,Motrot a Čederle 0
Rozhodovali: Mašan a Brezovský

ŠG DAC Dunajská Streda - MBK Karlovka Bratislava 30 : 90
MBK Karlovka: Sudek 18, Doležaj 15, Richardson 12, Motrot 9, Hanák 8, Harton 7, Tučnik 4, Kadúch 3, Hedera a Čederle po 2

Hlas trénera: Obidva zápasy splnili naše očakávania, a síce vyhrať. Napriek malým chybičkám si družstvo udržalo patričný odstup a v kolektívnom výkone dotiahlo obidva zápasy do víťazného konca. Všetkých 11 hráčov sa zapojilo do hry a patrične prispelo k výsledku. Napriek malým nedostatkom, na ktorých budeme v najbližšej dobe pracovať, som bola plne spokojná s naším výkonom."

Mladší žiaci

BK Klokani Ivánka pri Dunaji - MBK Karlovka Bratislava  4 : 91

(2:22, 0:20, 2:24: 0:25)

BK Klokani: Tilinger a Baník po 2

MBK Karlovka: Furinda 16, Šimkovic 12, Kadúch, Dulín, Pohančenik, Šamo, a Perniš po 8, Havel 7, Zeithaml a Ohajda po 4, Devečka, Dudák, Majerčík a Murín po 2

TH: 0/5 - 0/4, TROJKY: 0/1, FAULY: 5/2, ROZHODOVALI: Hančík, Minda

BK Klokani Ivánka pri Dunaji - MBK Karlovka Bratislava     9 : 82

(2:32, 0:22, 0:8, 7:20)

BK Klokani: Debnár 5, Tilinger a Kondrád po 2

MBK Karlovka: Šamo 28, Furinda 10, Kadúch 8, Dulín, Šrol, Ohajda a Murín po 6, Havel a Šimkovic po 4, Ďurech a Dudák po 2

TH: 1/4 - 0/3, TROJKY: 0/0, FAULY: 3/3, ROZHODOVALI: Hančík, Minda

Hlas asistenta trénera: Aj keď výsledok z tohto dvojzápasu jasne preukazuje našu prevahu, nájdu sa aj určité negatíva, ktoré sa viažu k obom zápasom. Naberanie hráča v obrane a s tým súvisiace odstavovanie a doskok, veľmi zlá úspešnosť streľby spod koša, v niektorých momentoch zbrklé sa zbavovanie lopty. Ale samozrejme nebolo všetko iba o nedostatkoch. Predviedli sme aj pekné kombinačné akcie, ktoré potešili určite oko diváka, ale to zväčša až po tom, ako sme zahájili hru bez driblingu, kedy sa hráči lepšie pohybovali a lepšie videli. Teraz sa musíme čo najlepšie zodpovedne pripraviť zrejme na najdôležitejší dvojzápas proti Komárnu, ktoré k nám zavíta už o týždeň v nedeľu."