Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > MBK Karlovka cez víkend víťazne
MBK Karlovka cez víkend víťazne
23 November 2010 Slovenské súťaže Written by Patrik Polcer

V Karlovke bolo cez víkend na programe 6 basketbalových stretnutí. Muži privítali v sobotu na domácej palubovke hráčov z Trenčína a v neľahkom súboji nakoniec zvíťazili. V nedeľu vo vyrovnanom duely vyhrali nad nováčikom z Holíča.

Kadeti Karlovky potvrdili aj v poslednom dvojkole základnej časti ligy svoju neporaziteľnosť, keď najprv v sobotu porazili družstvo B.S.C. Bratislava a v nedeľu nadviazali na svoj výkon z predošlého dňa a zvíťazili nad Interom Bratislava.

Starší minibasketbalisti „Áčka" Karlovky doma v dvojzápase so Sencom vyhrali obidva duely.

1. liga muži západ

MBK Karlovka Bratislava - Štadión Trenčín  93:81

(23:19, 45:36, 61:62)

MBK Karlovka: Pešek 17, Ciho J.16, Tóth-Vaňo 14, Cirják 5, Sagula 5,( Krcho 13, Michalica  13, Bartek 8,  Rýdzi 2,Pulman 0 ). Tréner: M. Berček...

Trenčín: Zámečník 21, Mrázik 20, Vavro 10, Nebus 10, Chlebana 8 ,( Koníček 7,Pecas 5, Kalafut 0,). Tréner: družstvo viedol kapitán Vavro T.

ŠTVRTINY: 23:19, 22:17, 16:26, 32:19 , FAULY: 20 - 26, 5 faulov: 0 - 3.TH: 29/18 - 21/11,  TROJKY: 5 - 8, 30 divákov, Rozhodovali: Kuzmiak, Bartoš.

Priebeh zápasu: Hostia síce pricestovali len ôsmi ale domácim nič nedarovali. Karlovka vyhrala polčas, ale svoj náskok prehajdákala v 3. štvrtine a do záverečného dejstva išiel Trenčín s 1 bodovým vedením. Domáci šnúrou 9:0 otočili skóre a keď sa vyfaulovali postupne opory hostí, tak sa domácim otvorila cesta k víťazstvu.

Hlas trénera: Trenčín ukázal, že má svoju silu aj na súperovom ihrisku. Nám nevyšiel úvod druhého polčasu a tak sme sa o víťazstvo museli tvrdo popasovať. V závere sme mali viac síl a aj preto sme zvíťazili. Potrebovali sme sa po sérii prehier prebrať a dúfam, že nám toto víťazstvo pomôže hlavne po psychickej stránke."

MBK Karlovka Bratislava - MŠK BO Holíč  79:69

(16:15, 37:32, 62:46 )

MBK Karlovka: Michalica 18, Ciho J.15, Tóth-Vaňo 9, Cirják 8, Sagula 4,( Krcho 9, Mačura  8, Bartek 4, Pulman 4, Pešek 2, Rýdzi 1, ). Tréner: M. Berček...

Holíč: Došek 19, Hanusek 16, Jaborník 15, Holeček 13, Chrenka 4,( Zajároš 2, Rypák 0, Kubinec 0, Ďurišin 0, ). Tréner: Zahradník I.

Priebeh zápasu: Domáci vyhrali prvý polčas o 5 bodov, ale v podstate to bol vyrovnaný boj. Karlovka po zmene strán však začala výborne brániť a odskočila hosťom až na rozdiel 18 bodov. Holíč sa však nevzdával a keďže domáci prestriedali tak sa im podarilo znížiť na rozdiel 7 bodov. Karlovka si však víťazstvo už nenechala vziať

Hlas trénera: Mali sme výborný vstup do druhého polčasu a chlapci splnili v obrane presne to čo sme si v šatni povedali. V poslednom dejstve sme však urobili niekoľko chýb v obrane a súper sa chopil šance. Záver sme však zvládli a tešíme sa zo zaslúženého víťazstva. Holíč je súper, ktorý dokáže hrať  s každým vyrovnané zápasy a vie každého súpera dokonale potrápiť až do konca."

DL kadeti západ

MBK Karlovka Bratislava- B.S.C. Bratislava  90:54

(31:7, 45:21, 70:42)

MBK Karlovka: Sagula 20, Švec 15, Cibák 12, Bojkovský 11, Slezák 4  (Dostál 12, Hlivák 6, Senohradský 4, Cengel 2, Richardson 2, Novotný 2, Sudek 0). Tréner: F. Kubala

B.S.C.: Kabzan 17, Vida 10, Patinagy 6, Halagačka 9, , Adamkovič 2, (Chaternuch 4, Kováč 2, Bittner 0). Tréner:  Zuzík

ŠTVRTINY: 31:7, 14:14, 25: 21, 20: 12 , FAULY: 15 - 22, 5  TH: 30/16 - 12/6 , TROJKY : 4 -  0,  27 divákov, Rozhodovali: Los, Nagyova

Priebeh zápasu: Po výbornom úvode, nastalo uspokojenie a po prvých piatich minútach, v ktorých si domáci vybudovali dostatočný náskok, sa zápas iba dohrával. Oba teamy striedali lepšie úseky hry z vyložene slabými a priemernému zápasu tentoraz svojim slabším výkonom prispel aj nekoncentrovaný výkon oboch arbitrov. Tak sme miestami videli basketbalu sa málo podobajúci šport, ktorý skončil výrazným víťazstvom domáceho teamu.

Hlas trénera: Úvod, ako s „partesu", striedali slabšie chvíľky, ktoré boli spôsobené najmä zapojením čo najväčšieho počtu hráčov z lavičky do rotácie na ihrisku už v prvej a druhej štvrtine. Potešiteľné je, že viacerí hráči ešte žiackeho veku odohrali značnú porciu minút a vyskúšali si hru do zónovej obrany, ktorá sa v ich kategóriu realizuje minimálne, ako aj fakt, že o skórované body sa rozdelilo až 11 našich hráčov. Negatívom zápasu z nášho pohľadu bolo priveľa hluchých minút so stratami koncentrácie, ktoré pramenili do zbytočných strát a slabej organizácii v útoku, resp. nedodržiavaním dohodnutých pravidiel v obrannej fáze hry. Tešíme sa už zajtra na vyvrcholenie súťaže v derby zápase s Interom Bratislava, resp. na pokračovanie ligy kadetov v celoslovenskom meradle, kde nás preveria aj najlepšie celky ašpirujúce na účasť vo Final-four."

MBK Karlovka Bratislava - BK Inter Bratislava  77 : 37

(16:13, 35:22, 56:35)

MBK Karlovka: Cibák 18, Sagula 10, Švec 9,  Slezák 6,  Bojkovský 6  (Hlivák 12/3trojky, Dostál 6, Novotný 5, Senohradský 3, Vozár 2, Richardson 0, Cengel 0). Tréner: F. Kubala, Asistent: P. Ivanovč

BK Inter: Hančik 12, Otčenáš 9,  Guzikievicz 6, Vacarelu 4, Kubica 2 ( Klačko 2, Sák 2, Barok 0, Vida 0, Šmotlák 0, Parimucha 0). Tréner: Ďuriš.

ŠTVRTINY: 16:13, 19:9, 21: 13, 21: 2 , FAULY: 8 - 18, TH: 21/8 - 10/5 , TROJKY : 7 - 0,   27 divákov, Rozhodovali: Nagyová, Loj

Priebeh zápasu: Úvod zápasu domácim moc nevyšiel, robili chyby v obrane a v útoku sa nevedeli vysporiadať so zónovou obranou súpera. V druhej štvrtine už Karlovka zapla na vyššie obrátky a celoplošnou obranou nedovolila súperovi presadiť sa v útoku. Polčas tak skončil 35:22 v prospech domácich. Po prestávke už dominovali hráči Karlovky na oboch stranách ihriska a tréner postupne zapojil do hry všetkých hráčov z lavičky. Domáci sa ani v poslednej časti hry neuspokojili s vybudovaným náskokom a vygradovali svoj výkon, keď dovolili Interu nastrieľať iba 2 body v poslednej štvrtine.

Hlas asistenta trénera: Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovaní, v obrane sme nedodržiavali taktické pokyny trénera, z čoho vyplývali následné chyby. Zo začiatku nám robila problém súperova obrana, keď sme sa nevedeli presadiť proti zóne. V druhej štvrtine už hráči začali hrať to, čo im bolo naordinované a obraz hry sa zmenil v náš prospech. Sme radi, že súper hral celý zápas zónu, mali sme možnosť si vyskúšať a natrénovať herné systémy, ktoré určite budeme potrebovať v celoslovenskej súťaži, ktorá štartuje o dva týždne."