Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Lakers s 11. víťazstvom v rade
Lakers s 11. víťazstvom v rade
13 December 2009 NBA Written by SITA

Basketbalisti Orlando Magic nedokázali v piatok vyhrať už v ôsmom zápase v rade na ihrisku Phoenix Suns, keď si z Arizony odviezli prehru 103:106. Magic sa proti Suns nedarí už niekoľko rokov, vzájomné súboje s týmto mužstvom prehrávajú od sezóny 2001/02. V ôsmom neúspešnom dueli v rade v US Airways Arene museli doháňať nezvládnutý vstup do zápasu, v ktorom tréner Stan Van Gundy musel v prvých 14 minútach využiť možnosť oddychového času až trikrát. Magic sa do zápasu vrátili úspešne, v závere dokonca viedli, no šťastena bola v posledných sekundách predsa len naklonená na stranu domácich. Všetko napokon rozhodol najlepší strelec zápasu Amaré Stoudemire svojím ofenzívnym doskokom a následným neubrániteľným smečom. Magic sa na druhej strane ihriska stihli za zvyšných necelých sedem sekúnd dostať iba k rozskoku, ktorý už k ich pokusu o trojbodové zakončenie neviedol. Prehra pre nezvládnutý doskok veľmi mrzela trénera Stana Van Gundy, ktorému je takáto situácia počas jeho pôsobenia pri mužstve povedomá: "Sme dobre doskakujúci tím, ktorý to však v posledných troch rokoch nevie dokázať v kľúčových okamihoch stretnutí.“ Suns v tejto sezóne ešte na svojom ihrisku neprehrali, spolu s predchádzajúcou sezónou natiahli sériu domácich víťazstiev na 17 zápasov.

Podobnú negatívnu sériu ako Orlando zažíva Miami s Dallasom, ktorých domáca prehra v pomere 93:106 bola s týmto súperom už 11. v rade. Aj v prípade druhého floridského tímu bol problémový vstup do zápasu. "Mali sme šťastie, že niekoľko streleckých pokusov súpera, ktoré obyčajne premieňajú na body, tentoraz netrafilo kôš. Naša streľba bola v poriadku, a to rozhodlo,“ zhodnotil úvod stretnutia tréner Mavericks Rick Carlisle. Heat nepremenili ani jeden z prvých desiatich pokusov a po piatich minútach bol ich odstup za súperom už dvojciferný. Koučovi domáceho mužstva tak nezostalo nič iné, iba vzdať hold rivalovi: "Treba uznať, že hrali dobre. Dobre kombinovali, mali 30 asistencií (oproti 14 v podaní Miami, pozn. SITA), takže ich výkon bol tímový. Odohrali dnes večer dobrý zápas.“

Najviac sa strelecky v piatok darilo LeBronovi Jamesovi, ktorého 33 bodov pomohlo Clevelandu k triumfu nad Portlandom 104:99. Jednotka draftu z roku 2003 mala na konte aj po sedem doskokov a asistencií a Cavaliers zvrátili sériu dvoch prehier. Zmena pritom nastala po polčasovej prestávke, v ktorej ešte domáci prehrávali o 9 bodov. "Tréner nám povedal, aby sme viac bojovali a že naša cesta za úspechom sa musí začať v obrane. A to sme aj dokázali. Začali sme zastavovať ich útoky a je dôležité, že sme sa vrátili na víťaznú vlnu,“ nechal sa počuť po zápase James, ktorý predviedol jeden z tých dôležitých obranných zákrokov niekoľko sekúnd pred koncom, keď vysokým výskokom zblokoval strelu Brandona Roya.

Toronto malo v piatok o motiváciu navyše v stretnutí s Atlantou, ktorá Raptors ponížila 2. decembra víťazstvom 146:115. Teraz z toho až tak zahanbujúca porážka nebola, no Hawks boli aj tak úspešnejším tímom v pomere 111:89 a takúto prehru pred svojimi divákmi je pre hráčov Raptors ťažké spracovať. "Sú lepším tímom, a preto nás zdolali. Mohol by som tu sedieť a rozčuľovať sa, prečo opäť zvíťazili, veď sme od nich lepší. Ale nie sme. Zmietli nás už raz z ihriska a teraz to v podstate zopakovali,“ kriticky porovnal obe mužstvá krídelník Toronta Chris Bosh, ktorý na rozdiel od toho pamätného stretnutia a svojho vtedajšieho dvojbodového výkonu tentoraz dokázal zaznamenať 14 bodov a doskočiť 10 lôpt, čím dosiahol svoje 21. double-double a udržal sa na čele rebríčka v tomto štatistickom ukazovateli.

Zdá sa, že ruku Kobeho Bryanta bude opäť "zdobiť“ dlaha, keďže si v prvej štvrtine súboja s Minnesotou zlomil prst na streleckej ruke. Tridsaťjedenročný rozohrávač zápas dohral a aj s dlahou dokázal byť streleckým lídrom svojho mužstva, ktoré Timberwolves porazilo 104:92 a zaznamenalo 11. víťazstvo v rade. Naopak, z nepeknej série sa nedokážu vymotať hráči Philadelphie, ktorí nevyhrali už tucet stretnutí za sebou. Tentoraz boli neúspešní doma proti Houstonu, ktorý zvíťazil vo Wachovia Center 96:91.

Výsledky - piatok:

Indiana - New Jersey 107:91

Najviac bodov: Hansbrough 21, Hibbert 20, Murphy (12 doskokov) a Dunleavy po 15 - B. Lopez 25 (14 doskokov), D. Harris 18, Alston 17, štvrtiny: 27:21, 33:30, 27:23, 20:17, 12 175 divákov

Toronto - Atlanta 89:111

Najviac bodov: Bargnani 17, Bosh 14 (10 doskokov), Jack 13 - Joe Johnson 20, M. Evans a Jamal Crawford po 15, štvrtiny: 27:29, 21:32, 23:28, 18:22, 17 032 divákov

Philadelphia - Houston 91:96

Najviac bodov: Iguodala 24, Iverson 20, Brand 19 (10 doskokov) - C. Landry 20, Brooks 19, Budinger 15, štvrtiny: 29:19, 22:29, 13:28, 27:20, 13 991 divákov

Miami - Dallas 93:106

Najviac bodov: Wade 28 (11 doskokov), Haslem 22 (10 doskokov), Beasley 16 (11 doskokov) - Nowitzki 25, Dampier 20 (17 doskokov), J. Terry 16, štvrtiny: 18:30, 28:23, 27:31, 20:22, 18 703 divákov

Memphis - Oklahoma City 94:102

Najviac bodov: Conley 20, Z. Randolph 19 (20 doskokov), Mayo 18 - Durant 32 (10 doskokov), Westbrook 23, Krstič 15, štvrtiny: 18:29, 24:27, 28:10, 24:36, 13 048 divákov

Cleveland - Portland 104:99

Najviac bodov: L. James 33, Varejao 22 (10 doskokov), Mo Williams (10 asistencií) a S. O`Neal (11 doskokov) po 14 - Roy 23, Aldridge 22, A. Miller 20, štvrtiny: 26:23, 19:31, 31:22, 28:23, 20 562 divákov

New Orleans - New York 96:113

Najviac bodov: David West 20, Stojakovič 16, Paul 13 (13 asistencií) - Harrington 28, Duhon 22, W. Chandler 20, štvrtiny: 30:21, 32:32, 17:28, 17:32, 15 569 divákov

Chicago - Golden State 96:91 po predĺžení

Najviac bodov: Deng 21, Noah 18 (14 doskokov), D. Rose 15 - Ellis 27, Maggette 14 (10 doskokov), Morrow 12, štvrtiny: 26:28, 18:23, 25:19, 18:17 - 9:4, 18 803 divákov

San Antonio - Charlotte 104:85

Najviac bodov: Ginobili 22, Duncan a R. Jefferson po 17 - S. Jackson 23, G. Wallace 18, Diaw 10, štvrtiny: 29:19, 30:23, 13:29, 32:14, 17 508 divákov

Los Angeles Lakers - Minnesota 104:92

Najviac bodov: Bryant 20, P. Gasol 17 (20 doskokov), Artest 16 - A. Jefferson 24 (13 doskokov), Sessions 15, Flynn a C. Brewer po 10, štvrtiny: 33:24, 23:30, 30:14, 18:24, 18 997 divákov

Phoenix - Orlando 106:103

Najviac bodov: Stoudemire 28 (10 doskokov), Nash 20 (18 asistencií), Dudley 19 - Lewis 24, Pietrus 23, Anthony Johnson 11, štvrtiny: 33:22, 28:30, 24:29, 21:22, 18 216 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.