Domov > Novinky > Basket portál > Európske súťaže > Drámu nepripustili, šanca na postup žije
Drámu nepripustili, šanca na postup žije
26 November 2009 Európske súťaže Written by Denník Šport

Basketbalistky majstrovského tímu Dobrých anjelov Košice zvládli v domácej Infiniti aréne zápas C-skupiny Európskej ligy, v ktorom po bojovnom výkone zdolali poľský Gorzow. Košičanky sa tak radovali z druhého víťazstva v skupine, pričom solídnu nádej na postup do play-off (zo šiestich tímov zo skupiny postúpia prvé štyri) potrebujú "podmurovať" ďalším víťazstvom, keď 4. decembra do tretice v domácom prostredí privítajú maďarský Šopron.

KOŠICE – GORZOW 70:65

(17:20, 33:31, 57:49)

V úvode zápasu sa oba tímy ťahali o každý bodík, skóre sa prelínalo z jednej strany na druhú. Košičanky ako prvé odskočili od súpera (v 7. min 13:11), no po sérii šiestich bodov poľského tímu boli na koni hostky, ktoré napokon vyhrali aj prvú štvrtinu. V 11. min bol stav z pohľadu Košičaniek nepriaznivý (17:22), veľkým povzbudením pre družstvo bola trojka Michulkovej, no a v 16. min po rýchlom brejku meninovej oslávenkyne Hrickovej viedli Dobrí anjeli 28:26. V 19. min mali Košičanky k dobru štyri body (32:28) po koši Dupreeovej, ktorú poľský tím mimoriadne dobre strážil a v obrane nepríjemne zdvojoval. Rovnako ako v prvej štvrtine, aj na záver druhej časti hry trafili Poľky nepríjemnú trojku, takže na polčasovú prestávku odchádzali Košičanky za stavu 33:31.

Tretia štvrtina bola bodovo najplodnejšia, no a čo je najdôležitejšie, Košičanky si v tejto fáze stretnutia utvorili prvý výraznejší náskok v zápase. Najprv si dvakrát vypracovali päťbodový náskok, ktorý však umožnili Poľkám zmazať, keď však v 28. min dala dôležitú trojku Fröhlichová (51:46), dostali sa Dobrí anjeli po skončení tretej štvrtiny do basketbalového tranzu, ktorý vyústil do osembodového náskoku (57:49).

Hneď na začiatku poslednej štvrtiny bol náskok domácich prvý a posledný raz v zápase dvojciferný (59:49), ale hráčky Gorzowa ho bleskovo znížili (v 33. min 59:57 z pohľadu domácich). Potom však strelila dva dôležité koše najlepšia hráčka na ihrisku McCoughtryová a keď Košičanky viedli v 36. min 65:57, všetko smerovalo k ich víťazstvu. Tak sa aj stalo, žiadna dráma sa v záverečných minútach, takže Košičanky sa v náročnom a bojovnom stretnutí tešili z dôležitého víťazstva.

DOBRÍ ANJELI: McCoughtryová 25, Dupreeová 13, Fröhlichová 11, Hricková 4, Čarnoká 0 (Michulková 11, Kostakiová 5, Kupčíková 1, Kováčová 0, Vacková 0). Tréner: Š. Svitek.

KSSSE AZS-PWSZ: Sapovová 15, Žurowská 9, Kaczmarczyková 5, Spencerová 3, Džwigalská 0 (Richardsová 12, Durejková 11,

Piekarská 7, Vidačičová 3). Tréner: D. Maciejewski.

TH: 18/11 - 19/13. FAULY: 21 - 21, 5 faulov: 39. Čarnoká. TROJKY: 3 - 6. DIVÁKOV: 1800. ROZHODOVALI: Vukanovičová (Srb.), Boženar (Ukr.)a Glišič (Srb.). ŠTVRTINY: 17:20, 16:11, 24:18, 13:16.

POVEDAL PO ZÁPASE

ŠTEFAN SVITEK (tréner Košíc): "Tešíme sa z tohto vydretého, no dôležitého víťazstva. Hráčky poľského tímu bránili často za hranicou dovoleného, my sme sa v istých chvíľach trápili, nevedeli sme si vytvoriť rozhodujúci náskok. Hoci sme viackrát viedli aspoň päťbodovým rozdielom, súper sa nás držal ako kliešť. Som nespokojný až s 24 stratami lôpt, práve pod vplyvom tohto nedostatku sme sa nedostali do takého herného tempa, ako by sme potrebovali."

ĎAĽŠIE VÝSLEDKY C-SKUPINY:

USK Praha - Šopron 98:75, stretnutie Rivas Ecópolis - Bourges Basket sa hrá dnes (20.00).

Michulková viac ako za štyri zápasy

Spomedzi lavičkových hráčok Dobrých anjelov Košice najlepšie naskočila do zápasu Luisa Michulková. Nielenže nastrieľala 11 bodov, čo je viac, ako dokopy nahádzala v predchádzajúcich štyroch euroligových dueloch tejto sezóny, ale pridala aj štyri asistencie na koše spoluhráčok. "Žiaden zápas v Európskej lige nie je ľahký, to sa potvrdilo aj v stretnutí proti poľského Gorzowu. Bol to veľmi ťažký duel, o konečnom výsledku rozhodli detaily. Naše druhé víťazstvo v skupine sa nerodilo ľahko, ale sme radi, že sme ho dosiahli. Minulotýždňový triumf nad USK Praha nás 'nakopol', chceli sme nad Poľkami vyhrať a dostať sa z komplikovanej situácie. Verím, že aj o týždeň doma proti maďarskému Šopronu si pripíšeme víťazstvo," vravela Luisa Michulková.

Cennú prácu na poste rozohrávačky odviedla mladá Jana Čarnoká. "Museli sme bojovať o každú jednu loptu, bol to ťažký zápas. Hoci sme viackrát získali viacbodový náskok, naše súperky neskladali zbrane. Nakoniec sme však záver zvládli lepšie a vyhrali sme zaslúžene."