Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Ružomberok si ustrážil druhú priečku
Ružomberok si ustrážil druhú priečku
23 November 2009 Slovenské súťaže Written by Denník Šport

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Dobrí anjeli sa rozlúčili s Jekaterinou Lisinovou. Mladá ruská reprezentantka najmä v euroligových dueloch nenapĺňala očakávania vedenia klubu.

- Bieloruská basketbalistka Alesia Lalovičová sa krátko po rozviazaní kontraktu s Ružomberkom dohodla na spolupráci s Popradom.

NAJLEPŠIE STRELKYNE

1. Risperová (Prešov) 284, 2. Kupčíková (Dobrí anjeli) 200, 3. Tetemondová (Poprad) 196.

PROGRAM 14. KOLA

SOBOTA 28. NOVEMBRA: Dobrí anjeli – Nitra, Ružomberok - Cassovia (obidva 17.00).

NEDEĽA 29. NOVEMBRA: Banská Bystrica – Slovan, Rožňava – Poprad (obidva 16.00). Prešov – BSS Košice (17.00).

STEEL SLOVAKIA – BANSKÁ BYSTRICA 102:56 (30:13, 52:24, 72:43)

BASKET KOŠICE: Lásková 26, Tarasovová 21/3, Pindrochová 21/3, Slimáková 19 Kandráčová 9 (Kovaľová 6, Stachová 0). Tréner: V. Karnay.

UMB 08: Šimová 15, Števove 13, Matejčíková 10, Van Dalenová 6, Bačová 2 (Domiterová 4, Melezinková 4, Štefaňáková 2, Puchelová 0). Tréner: J. Kovinčič.

TH: 19/10 – 9/4. FAULY: 9 – 14. TROJKY: 10 - 2. 150. Fuska, Daňo. ŠTVRTINY: 30:13, 22:11, 20:19, 30:13).

Keď sa v druhej minúte trafila Lásková, domáci BSS viedol už 8:0. I v ďalšom priebehu hry diktovali tempo prevažne domáce hráčky. V tretej desaťminútovke sa ku slovu dostali aj Banskobystričanky (prehrali ju len o bod), no bolo im to málo platné, lebo v 27. min po trojbodovom koši Pindrochovej svietil na tabuli stav 56:26. O osem minút neskôr skórovala Kandráčová a rozdiel bol 41-bodový (89:48). Konečný výsledok spečatila 18 sekúnd pred záverečným klaksónom Kovaľová.

(boj)

CASSOVIA – PREŠOV 34:79 (14:23, 23:45, 26:58)

KOŠICE: Timková 11/3, Z. Fabianová 7, Kolkusová 4, Žingorová 1, Firkaľová 0 (Pavlovičová 9, Slatkovská 2, Valicová 0, Göblová 0, Magušková 0). Tréner: A. Farkašovský.

PU BEMACO: Risperová 20, Wirthová 17, Karavajevová 10, Čižmárová 7, Vacková 5 (Mackulínová 6, Zentková 6, Hospodárová 4, Potočňáková 3, Bartejsová 1). Tréner: J. Rešetár.

TH: 7/3 – 39/25. FAULY: 28 – 16, 5 faulov: 32. Magušková. TROJKY: 5 – 1. 150. Kúkelčík, Turčin. ŠTVRTINY: 14:23, 9:22, 3:13, 8:21).

V regionálnom derby mali už od úvodu navrch Šarišanky, ktoré v 8. min vyhrávali o 11 bodov (20:9) a o sedem minút neskôr o 15 bodov (33:18). Nožnice sa roztvárali i naďalej a náskok hostiek hrozivo narastal. Keďže už v 35. min bolo skóre 28:70, väčšina prítomných v hale očakávala, že "padne" aj stovka. No opak bol pravdou. Prešovčanky v ofenzíve mierne poľavili a napokon nastrieľali "len" 79 bodov. Domáci tím prevýšil hostky, ktoré sa v prvom rade spoliehali na legionárky aspoň v jednom ukazovateli, a to v úspešných trojkách.

(jmk)

POPRAD – DOBRÍ ANJELI 46:84 (19:11, 25:40, 31:62)

ŽBK WHIRLPOOL: Brezániová 12, Serbáková 8, Kmeťová 6, Tetemondová 4, A. Baburová 4 (Lalovičová 12, Barényiová 0, D. Baburová 0, Staneková 0). Tréner: I. Skočovski.

KOŠICE: Fröhlichová 9, Michulková 9, Kupčíková 8, Lawlessová 7, Čarnoká 0 (Dupreeová 19, Hricková 11, McCoughtryová 9, Kostakiová 7, Kováčová 5). Tréner: Š. Svitek

TH: 22/17 - 19/15. FAULY: 19 – 24, 5 faulov: 23. Tetemondová, 35. Kmeťová – 34. Lawlessová. TCH: 31. tréner domácich . TROJKY: 3 - 3. 350. Pipíška, Turčina. ŠTVRTINY:19:11, 6:29, 6:22, 15:22.

Popradčanky začali proti majstrovi bez rešpektu a premenili každú ponúknutú príležitosť. Svedčí o tom aj výsledok prvej desaťminútovky, ktorú "žabky" vyhrali 19:11. Počnúc druhou štvrtinou úradujúci majster eliminoval snahu domácich hráčok a zápas otočil vo svoj prospech. Popradčankám nevychádzala streľba a svoje šance nepremieňali. Naproti tomu, majster skvelou hrou a výbornou obranou zvyšoval svoje vedenie. Prekvapenie sa nekonalo a Košičanky si odviezli spod Tatier plný bodový zisk.

(ľk)

NITRA – RUŽOMBEROK 51:63 (12:24, 24:32, 36:46)

INPEK UKF: Oravcová 16, Libičová 10, Chlebovcová 9, Mračnová 3, Jeknič 2 (Krč-Turbová 6, Kalafutová 2, Babaríková 2, Hnidzíková 1, Valachová 0). Tréner: Ž. Vukičevič.

MBK: Lukačovičová 19, Grešnerová 12, Šimkuľáková 11, Chapdelainová 3, Podešvová 2 (Murphyová 12, Černáková 2, Felixová 2, Novocká 0). Tréner: A. Panis.

TH: 19/12 – 14/13. FAULY: 13 – 16. TROJKY: 3 – 4. 200. Janáč, Šramko. ŠTVRTINY: 12:24, 12:18, 12:14, 15:17.

Po výbornom sústredenom výkone Nitry v Prešove sa očakávalo vyrovnané stretnutie. Domáce však hrali nepochopiteľne nervózne, čo sa prejavilo najmä mimoriadne nízkou úspešnosťou streľby zo všetkých pozícií (iba 27% z poľa), čím Ružomberku veľmi uľahčili cestu za víťazstvom. A hoci domáce začali dostatočne agresívnou obranou, ktorou donútili hostky k mnohým chybám, nedokázali ubrániť skvele hrajúcu Lukačovičovú, ktorá zaznamenala v 1. štvrtine až 12 bodov. V ďalšom priebehu Ružomberok aj vďaka výrazne lepšiemu doskakovaniu postupne zvyšoval náskok.